loading
close
SON DAKİKALAR

İmamoğlu 'İstanbul Turizm Çalıştayı'nda konuşacak

İmamoğlu 'İstanbul Turizm Çalıştayı'nda konuşacak
Tarih: 18.01.2020 - 17:44
Kategori: Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) turizm sektörün gelişimini uluslararası standartlarda koordine etmek ve planlamak amacıyla “İstanbul Turizm Çalıştayı” düzenliyor. 20 Ocak Pazartesi gerçekleşecek çalıştayda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşma yapacak.

İstanbul Turizm Çalıştayı’nda tematik olarak sınıflandırılmış 20 konu ve 29 masa bulunacak. Konu başlıkları şöyle: Alışveriş Turizmi, İnanç Turizmi, Sağlık Turizmi, Spor Turizmi, Kültür Mirası, Kültür Turizmi, Sanat, Eğitim Turizmi, Turizmde İnsan Kaynağı, MICE, Kruvaziyer ve Deniz Turizmi, Çevre, Doğa ve Alternatif Turizm, Destinasyon Yönetimi, Engelsiz Turizmi, Gastronomi ve Eğlence Turizmi, Pazarlama ve Tanıtım, Yönetim ve Organizasyon, Dijital, Konsolosluklar ve Güvenlik.

 Fikir Tepsisinden Çözüm Önerilerine

 Masaların her biri 10.30’dan 17.00’ye kadar 3 oturum gerçekleştirecek. Birinci oturum “Fikir Tepsisi” ve “Anket” olmak üzere iki bölümden oluşacak. İkinci oturumda tematik sorunların tespiti, üçüncü oturumda ise çözüm önerileri konuşulacak.

 Alanında Uzman 385 İsim Fikir ve Çözüm Önerilerini Sunacak

 Çalıştayda masaları yönetecek moderatörlerden bazılarının isimleri ise şu şekilde: Alışveriş Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin ALTAŞ, TÜRSAB’tan Doğa Gençlik ve Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Ayfer Kuralay, Dr. Cem KINAY, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol ÖZGÜNER, Turizm Akademisyen Derneği Başkanı Prof. Dr. Muharrem TUNA, TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel TÜREMEZ, ENAT (European Network for Accessible Tourism) Türkiye Temsilcisi A. Nejat ŞARDAĞI, dDf (Dream Design Factory) kurucu ortağı Ayhan KAYAR, VIP Turizm CEO’su Ceylan PİRİNÇCİOĞLU, Şef Vedat Başaran, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Çolpan ERKAN, iKSV Genel Müdürü Görgün Taner, ICOMOS Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. İclal DİNÇER, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir POLAT, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Genel Müdürü Handan BOYCE, Kapalıçarşı Esnaf Derneği Başkanı Dr. Hasan FIRAT, seyahat yazarı Şerif YENEN, Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kasım ZOTO ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet ÇAKILCIOĞLU.

 Çalıştayın kapanışında ise; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya NARİN, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler SABANC, İTO Başkanı Şekip AVDAGİÇ, Eski Turizm Bakanı Bülent AKARCALI, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY ve İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun aralarında bulunduğu 36 ismin katılımıyla gerçekleşecek.

 İstanbul Turizm Çalıştayı katılımcı listesi ekte sunulmuştur.

 İstanbul Turizm Çalıştayı:

Tarih: 20 Ocak 2020

Saat: 10.00 – 17.00

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları