loading
close
SON DAKİKALAR

İmamoğlu'ndan Balkanlara mesaj; kardeş Balkan coğrafyasında gönüller yapmak istiyoruz

İmamoğlu'ndan Balkanlara mesaj; kardeş Balkan coğrafyasında gönüller yapmak istiyoruz
Tarih: 22.07.2021 - 01:04
Kategori: Yerel

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Balkanlar’daki kurban kesim organizasyonu gerçekleşti. Üsküp ile Saraybosna’da 50 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanın kesildiği organizasyonda, kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Balkanlar’daki kurban kesim organizasyonu gerçekleşti. Organizasyon Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık başkanlığında gerçekleşti. Organizasyonun Bosna Hersek Saraybosna ayağında İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Erdoğan Erden alanda ve diplomatik ilişkiler konusunda heyete aftif destek verdi.

İBB Heyeti; Üsküp, Prizren, Manastır, Priştina ve Saraybosna’da ziyaretler düzenleyen heyet, Prizren’de Osmanlı Padişahı Sultan 1.Murad türbesini, Manastır’da Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi’yi, Ohrid’de Halveti Hayati Tekkesi ile Zeynel Abidin Paşa Camisi’ni ziyaret etti.

Organizasyon kapsamında, Makedonya Üsküp’te 50 büyükbaş, Bosna Hersek Saraybosna’da ise 300 küçükbaş hayvan kurban kesimi yapıldı. Kesilen kurbanlıklar, yine Balkan coğrafyasından temin edildi. Kesilen hayvanların etleri Balkanlar’daki 4 bin ihtiyaç sahibi olan ailelere dağıtıldı. Organizasyonda Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Erdoğan Erden aktif görev aldı. Organizasyonun Saraybosna ayağında kesilen kurbanların 100 tanesi ise yoksul ve kimsesizlere yemek hizmeti sağlayan bir aşevine bağışlandı.

Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza; İBB’nin ve İstanbulluların, gönül bağını ve iyi dileklerini iletmek adına önem arz eden organizasyonun, önümüzdeki yıllarda Karadağ, Kosova, Bulgaristan, Arnavutluk gibi ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletilerek yapılması hedefleniyor.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları