loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

İngiliz Kadını Öldüresiye Dövüp, Takılarını Gasp Etti

İngiliz Kadını Öldüresiye Dövüp, Takılarını Gasp Etti
Tarih: 11.02.2012 - 19:44
Kategori: Yerel

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaşayan İngiliz 61 yaşındaki Christina Amanda Boston'ı dövüp, 5 bin lira değerindeki ziynet eşyasını gasp eden 26 yaşındaki Muhammet Çakaloğlu, mahalleli tarafından sopayla kovalandı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaşayan İngiliz 61 yaşındaki Christina Amanda Boston'ı dövüp, 5 bin lira değerindeki ziynet eşyasını gasp eden 26 yaşındaki Muhammet Çakaloğlu, mahalleli tarafından sopayla kovalandı. Kaçan şüpheli, polis ekiplerinin çalışması sonucu 12 saat sonra yakaladı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Fethiye'de yaşayan Christina Amanda Boston, Akarca Mahallesi 892. Sokak'taki bir sitede bulunan kız kardeşine ait daireye, gece saat 01. 00 sıralarında kediler ve köpekleri beslemek için gitti. Boston, bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açtı. Bir anda üzerine atlayan bir kişi İngiliz kadına vurmaya başladı. Ağır şekilde dövülen Boston kanlar içinde kalırken, yaklaşık 5 bin lira değerindeki bilezik, küpe ve kolyeleri alan saldırgan kaçarak evden uzaklaştı. Şüpheli kaçarken, eve gelirken kullandığı 48 FB 992 plakalı otomobile binme fırsatı bulamadı ve aracı bulunduğu yerde terk etti. 

MAHALLELİ KOVALADI AMA YAKALAYAMADI 

Boston'ın çığlıkları üzerine eve gelen komşularının bir bölümü ellerinde sopalarla şüphelinin peşinden koşarken, birkaç el silah sesi de duyuldu. Daha sonra bu sesin, şüpheliyi durdurmak için bir vatandaş tarafından havaya ateşlenen bir tabancadan geldiği anlaşıldı. Yakındaki çalılık alana kaçarak saklanan ve izini kaybettiren şüpheli, mahalleye gelen polis ekipleri tarafından da arandı. 

POLİS 12 SAAT SONRA YAKALADI 

Polis ekipleri, gece yarısı başlayan ve 12 saat süren bir aramanın ardından, İngiliz kadını hastanelik ederek ziynet eşyalarını gasp ettiği öne sürülen Muhammet Çakaloğlu'nu yakaladı. Şüphelinin, kaçarken bıraktığı otomobilin plakasından yola çıkılarak adresinin tespit edilmesi sonucu yakalandığı belirtildi. Emniyette ifadesi alınan Çakaloğlu, İngiliz kadını sokakta yürürken gördüğünü ve üzerindeki ziynet eşyalarının dikkatini çektiğini söyledi. Çakaloğlu, olay sırasında alkollü olduğunu ve kaza yapmamak için otomobilini olay yerinde bıraktığını da iddia etti Çakaloğlu, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadenin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. 

HATAM KAPIYI BİRANDA AÇMAM OLDU 

Polis tarafından karakola götürülen Boston polise verdiği ifadesinde bir an öleceğini düşündüğünü belirterek şunları söyledi: 

"Ben kedileri beslerken kapının zili çaldı. Komşuların olabileceğini düşünerek kapıyı açtım. Kapıyı açar açmaz, hırsız kapıyı yüzüme vurdu. Daha sonra beni darp etmeye başladı. Üzerimde bulunan kolye, bilezik ve küpelerimi zorla aldı. Bağırmaya başladığım sırada ikinci kata çıkarak, balkondan atlayarak kaçtı. Her şey bir anda gelişti. Benim hatam kapıyı bir anda açmam oldu. Çok korktum. " 

SİTE SAKİNLERİ DE KORKTU 

Sitede oturan Renee- David Dawber çifti balkondan atlayarak kaçan hırsızı gördüklerini, fakat yüzünü göremediklerini belirtti. Oldukça korktuklarını kaydeden Renee Dawber şunları söyledi: 

"Eşimle birlikte evimizin balkonunda oturuyorduk. Hırsızın otomobille sitenin önüne geldiğini gördük. Daha sonra eve yürümeye başladı. Bir süre sonra çığlık sesleri duyduk. Eve doğru koştuğumuzda Christina Amanda Boston'ı yerde bulduk. Bize hırsızın yukarıdaki yatak odasına kaçtığını söyledi. Eşim yukarı kata çıkıp odaya girmeye çalıştığı sırada, hırsız balkondan atlayarak kaçmaya başladı. Çok karanlık olduğu için yüzünü göremedik. Arkadaşımız çok büyük bir saldırıya uğradı. Hepimiz çok korktuk. " 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları