loading
close
SON DAKİKALAR

Işıklar deprem zirvesine katıldı

Işıklar deprem zirvesine katıldı
Tarih: 11.02.2012 - 20:52
Kategori: Özel Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 39 ilçenin belediye başkanları ile birlikte gerçekleşen deprem odaklı koordinasyon toplantısına katılan Işıklar, “Siyaset üstü bir toplantı gerçekleşti” dedi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleşen deprem odaklı koordinasyon toplantısına katıldı. Depremle ilgili sorunların çözümüne yönelik olarak gerçekleşen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti ve CHP'nin Grup Başkan Vekilleri, 39 ilçenin belediye başkanları ile teknik başkan yardımcıları katıldı. Toplantının verimli geçtiğini, siyaset üstü bir toplantı olduğunu belirten Başkan Işıklar; "Deprem konusunun masaya yatırıldığı toplantıda tüm belediye başkanları ortak görüşte birleşti. 

Siyaset üstü bir toplantı gerçekleşti. Tüm ilçeler deprem riskini ortadan kaldıracak kentsel dönüşüm çalışmaları başlatacak. Deprem öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiği konusunda eğitimler verilerek, reflekslerin gelişmesi konusunda çalışmalar yapılacak" dedi. 

Yapılan toplantıda yasal düzenlemeler yapılmasına yönelik kararlar da alındığını belirten Işıklar; "Buna yönelik olarak Kat Mülkiyeti Kanunu'nda düzenlemeler yapılması için genel bir teklif sunulmasına, binaların sağlamlığına dair denetimler yapılmasına ve buna bağlı müeddiyeler getirilmesine karar verildi. 

Yeni yapılan planlamalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu ile birlikte ortak bir çalışmayla gerçekleşecek" şeklinde konuştu.


ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları