loading
close
SON DAKİKALAR

Işıklar’ın spor kulüplerine desteği sürüyor

Işıklar’ın spor kulüplerine desteği sürüyor
Tarih: 12.02.2012 - 09:27
Kategori: Özel Haberler

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri’de bulunan 20 spor kulübünün geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da forma ve antrenman malzemesi ihtiyacını karşıladı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bölgedeki spor kulüplerine verdiği desteği sürdürüyor. Başkan Işıklar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Silivri’yi Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, Birinci Amatör Lig ve İkinci Amatör Lig’de temsil eden 20 kulübe toplamda 380 takım forma ve antrenman malzemesi alarak, teslimini gerçekleştirdi. 30 Kasım 2011 Çarşamba Günü saat 12.00’de başkanlık makamında gerçekleşen programa, Silivri Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivrispor, Fenerköyspor, Ortaköyspor, Alibeyspor, Gümüşyakaspor, Kavaklıspor, Gazitepespor, Mimarsinanspor, Akörenspor, Alipaşaspor, Çeltikköyspor, Selimpaşaspor, Değirmenköyspor, Çantaspor, Danamandıraspor, Kadıköyspor ve Büyükçavuşluspor Kulübü Başkanları katıldı.

Spor kulüplerine her yıl düzenli olarak yardım yapıldığını belirten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Kulüplerimizle gelenek haline getirdiğimiz, forma ve diğer ihtiyaç malzemelerinin teslimi için bir araya geldik. Silivri’nin spor camiasını sizler temsil ediyorsunuz. 20 tane spor kulübü ile en yoğun ilçe biziz. Bu büyüklük sporun yaygınlaşması ve kitleselleşmesi için de önemli bir avantaj. Yöneticilerimizin hepsi amatör bir ruhla, bırakın geliri, kendi cebinden katkı yaparak maddi ve manevi anlamda gönüllerini ortaya koyuyorlar. Yaptığınız çok saygıdeğer ve anlamlı bir iş. Sorunlarınızı biliyoruz ve elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz. Spor sadece bir kurumun çabasıyla çözülecek bir iş değil. Kulüp binası kurup, tabela asmak yeterli olmuyor. Bizim bu konuda kurumsallaştırmak için bir çabamız var. Son olarak Değirmenköy’de bir kulüp binası yapıyoruz, karşısına da bir lokal vereceğiz. Selimpaşa ve Gümüşyaka’da da kulübe bir yer vermeyi düşünüyoruz. Gazitepe’ye ve Alipaşa’ya düğün salonu yapacağız işletmelerini kulüplere vereceğiz. Mimarsinan’da da bir düğün ya da toplantı salonu düşünüyoruz. Alibeyspor Kulübüne de toplu konutların orada bir yer gösterdik. İşletmeler kendi amaçlarına uygun olarak kullanılsın, hem de kulübün binası da içinde yer alsın istiyoruz. Kadıköy’de bunu yaptık. Çok da güzel oldu. Kulüplerimize bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kulüplerin katılım bedelleri ve antrenman sahaları ile ilgili sıkıntılarına da açıklık getiren Başkan Işıklar, şunları söyledi; “Katılım bedellerini geçtiğimiz sene olduğu gibi, bu sene de biz karşılayacağız. Bora kardeşim, tüm sorun ve istekleri bize getiriyor. Burada değerlendirerek ortak karar alıyoruz. En önemli diğer sorunun da antrenman sahaları olduğunu biliyoruz. Her mahallenin, kulübün yerinde bir sahası olduğunda hem kulüp için hem de bizler için çok büyük kolaylık olacak. Değirmenköy için başladık. Özellikle merkeze uzak olan mahallelerimize öncelik verilerek, antrenman sahaları sorununu da çözeceğiz. Amacımız elimizden geldiğince kendi imkânlarımızı spora tahsis ederek, daha başarılı bir hale getirmek. Kulübe verdiğimiz işletmelerle tüm giderlerin karşılanmayacağını biliyorum. Yarısını, asgari giderlerini karşılasa üstüne yapılan katkılarla daha başarılı işlere imza atılacağına inanıyorum. İnşallah isminin duyulacağı, başarılı işlere imza atan bir ilçe oluruz.”

Kulüp başkanlarının yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını dile getiren Silivri Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Bora Balcıoğlu; “Kulüp Başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde, toplantılarda sizlerin yaptığı hizmetlerden çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. Gerek malzeme, gerek araç, gerekse gelir getirici yerler kulüplerin ayakta kalması için oldukça önemli katkılar. Size tüm kulüp başkanlarımız adına teşekkür ediyorum. Kulüplere olan katkılarınızın devamını bekliyoruz” dedi.

Karşılıklı sohbet havasında geçen programın sonunda Başkan Işıklar kulüp başkanlarına forma ve antrenman malzemelerinin teslimini gerçekleştirdi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları