loading
close
SON DAKİKALAR

İsmail Koncuk Zafer Partisi'ndeki görevlerinden istifa etti

İsmail Koncuk Zafer Partisi'ndeki görevlerinden istifa etti
Tarih: 04.12.2021 - 16:31
Kategori: Siyaset

İsmail Koncuk, Zafer Partisi'ndeki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Başkanlık Divanı'ndaki görevi için genel merkeze istifa dilekçesi verdiğini söyledi. Koncuk, Genel Başkan Ümit Özdağ'dan cevap beklediğini belirtti.

Koncuk, CiddiGazete'ye yaptığı açıklamada "İdeolojik bir tartışma söz konusu değil. Yönetim anlayışı bakımından farklılık olduğu ortaya çıktı" dedi.

Zafer Partisi'nin Türk milliyetçiliği iddiasıyla kurulduğunu belirten Koncuk, "Divanda olmamızın temel şartı, yönetim tarzında uyum olması. Parti, yönetim tarzını uyum sağlayacağı insanlarla devam ettirebilir. 'İsmail Koncuk doğru söylüyor' denirse, dolayısıyla yolumuza devam ederiz.

"Genel sekreter olacağım" diye bir iddiası olmadığını belirten Koncuk şunları kaydetti:

Zafer Partisi bu milletin umududur. Yola devam etmemiz için birbirimizi iyi anlamamız lazım. Takım oyunu oynamamız lazım. Ortak akılla hareket etmemiz lazım. Üç ay önce kurulmuş daha yeni bir partiyiz.
İstiyorum ki bu siyasi partide, kurulduğu andan itibaren, diğer partilerdeki hatalar olmasın. İsmail Koncuk olarak hiç bir şeyi nefis davası yapmadım; bunu da yapmadım. Şu an Zafer Partisi milletvekiliyim.
Yeni divan açıklanır da orada İsmail Koncuk olmazsa, Koncuk genel sekreterliği bırakmış demektir. Takım oyunu benim için önemli. - İnşallah bunu yapar ve yolumuza devam ederiz.
Türk milliyetçiliği anlayışımızda, genel başkanımızla ayrıştığımız bir şey yok. Aklıselim kazanır inşallah. Herkes egosunu yenmelidir.
'Ben' diyerek olmaz, "Biz" dememiz lazım. Burada "Biz" diyecek bir yönetim anlayışını inşallah hakim kılarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları