loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 5,8'lik depremde hasar gördü: Bir bölümü tahliye ediliyor

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 5,8'lik depremde hasar gördü: Bir bölümü tahliye ediliyor
Tarih: 01.10.2019 - 16:55
Kategori: Gündem

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Beşiktaş Balmumcu'da bulunan binası da depremde hasar gördü. İstanbul'daki deprem çalışmalarının da yapıldığı binanın bir bölümünün tahliyesine karar verildi.

İstanbul’da geçtiğimiz hafta meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde onlarca binada ağır hasar tespit edildi. Kamu binalarında yapılan incelemelerde de 1’i hastane, 4’ü okul, 4’ü de idari bina olmak üzere 9 ağır hasarlı bina tespit edildi. Kamudaki bu bilançonun ardından dikkat çeken bir ‘taşınma’ haberi geldi.

ÇEVRE BAKANLIĞI BİNASI TAŞINIYOR

Beşiktaş'ta Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün binasının bir bölümünün depremde hasar gördüğü ortaya çıktı.

40 YILLIK BİNA

1970’lerin sonunda inşa edilip hizmete sokulan 476 metrekare arsa üzerine kurulu 10 katlı binadaki hasarlı bölümün tahliyesine başlandı.

Boşaltılan bölümdeki hizmet birimlerinin Beşiktaş’taki farklı bir binaya taşınacağı öğrenildi.

İNCELEME SONUCU KARAR VERİLECEK

Sözcü’ye konuşan Bakanlık kaynakları “Binanın bir bölümünde hasar söz konusu. Hasarlı bloğun tahliyesine karar verildi. Hasar tespit çalışmaları sürüyor.” dediler. Binanın akıbetinin yapılan incelemenin ardından netlik kazanacağı öğrenildi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları