loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul, Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor

İstanbul, Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor
Tarih: 26.10.2019 - 17:36
Kategori: Yerel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 16 milyon İstanbullu ile iz bırakacak 29 Ekim kutlaması için hazırlıklar tamamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB),  ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ilk defa kent genelinde ve 2 gün boyunca büyük bir coşku ile kutlanacak.

28 Ekim'de Sultanahmet Meydanı'nda

Kutlamalar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla 28 Ekim’de Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayacak. Sultanahmet Meydanı’nda İstanbul ve Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi açılışı ile devam edecek.

Gece ise Sultanahmet Meydanı birbirinden güzel konserlere sahne olacak. Başkan İmamoğlu’nun da ye alacağı meydandaki programda Şevval Sam, Fahir Atakoğlu,Yaylı Çalgılar Orkestrası ve Magma Filarmoni Korosu eşliğinde Athena birer konser verecek.

29 Ekim'de Üsküdar Sahili'nde

29 Ekim’de ise cumhuriyet coşkusu Anadolu Yakası’na taşınacak. Kutlamaların merkezi Şemsi Paşa ile Harem yolu arasındaki meydan olacak. Başkan İmamoğlu meydanda yurttaşların cumhuriyet coşkusuna ortak olacak. Buradaki programda gece boyunca müzik dinletileri ve çeşitli gösteriler yapılacak. İBB Kent Orkestrası, Mehteran Takımı, oda müziği, Türk halk müziği, Ata türküleri, Türk sanat müziği, pop müzik ve kemençe dinletileri geceye renk katacak. Deniz yüzeyinde su, ışık, lazer ve pyro gösterisi ve Kız Kulesi açıklarında yapılacak havai fişek gösterisi de cumhuriyet coşkusunu İstanbul semalarına taşıyacak.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları