loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul Turizm Ödülleri sahipleri belli oldu

İstanbul Turizm Ödülleri sahipleri belli oldu
Tarih: 28.11.2011 - 16:39
Kategori: Seyahat

İstanbul Turizm Ödülleri kapsamında 'Etkinlik Ödülü', 'Özel Ödül', 'Onur Ödülü' 3 Aralık'ta düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü, ''İstanbul Turizm Ödülleri'' Koordinatörü ve Seçici Kurul Üyesi Ahmet Emre Bilgili yaptığı yazılı açıklamada, 3 yıldır müdürlüğün koordinasyonunda turizm kuruluşlarıyla ortaklaşa ''İstanbul Turizm Ödülleri''nin ihdas edildiğini anımsattı.

Her yıl toplam 4 dalda, şehir turizmini sembolize eden gezen insan figürü şeklinde bronz heykeller olarak verilen ödüllerin turizm sektörünce ilgiyle izlendiğini ve değer yaratıcı bulunduğunu vurgulayan Bilgili, bu yıl üçüncüsü verilecek ''İstanbul Turizm Ödülleri''nin sahiplerinin belirlendiğini bildirdi.

Ödüllerin birçok turizm kuruluşunun yöneticileriyle, sektörden deneyimli kişilerce oluşturulan seçici kurul tarafından belirlendiğini kaydeden Bilgili, ''Etkinlik Ödülü''nün, 5 yıldır süren Ayasofya gezi konferansları, Sübyan Mektebinde çocuklara Ayasofya Müzesi'ni anlattığı çalışması, 17 yıldır çıkarılamayan ''Müze Dergisi''ni yeniden çıkarması, Haliç ve Boğaziçi sunumları, İstanbul eksenli kültür tarihçiliği alanında yaptığı çeşitli çalışmalar ve Ayasofya Müzesi'ndeki restorasyon çalışmalarından dolayı İtalya tarafından verilen ''Rotondi 2010 Sanat Kurtarıcıları Ödülü'' dolayısıyla Ayasofya Müzesi Başkanı Doç. Dr. Haluk Dursun'a verileceğini belirtti.

Bilgili, ''Özel Ödül''ün, İtalyanca ve İngilizce turizm rehberi olarak birçok önemli kişiye yaptığı başarılı rehberliği, İtalyan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı alması ve kültür turizminde iyi rehberlik vurgusunu öne çıkarmasından dolayı Dr. Sedat Bornovalı'ya, ''Onur Ödülü''nün Sütlüce Kongre Merkezi ve İstanbul Kongre Merkezi gibi İstanbul'un dünyada önemli bir kongre merkezi olması yolunda çok önemli olan projelere imza atması, kendi alanında Dünya Başkanı olması (UCLG Başkanı seçilmesi), İstanbul için yaptığı tüm çalışmalar ile İstanbul turizmine dolaylı ve dolaysız katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verileceğini kaydetti.

''Yaratıcı Proje Ödülü''ne layık eser görülmediğini belirten Bilgili, ödüllerin 3 Aralık'ta Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılacağı törenle sahiplerine teslim edileceğini bildirdi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları