loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul Valiliği'nden İmamoğlu'nun '23 Nisan' tepkisine ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği'nden İmamoğlu'nun '23 Nisan' tepkisine ilişkin açıklama
Tarih: 23.04.2021 - 16:59
Kategori: Gündem

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Taksim'deki 23 Nisan töreni sonrası İl Milli Eğitim Müdürü ile ilgili yaptığı açıklamalara İstanbul Valiliği'nden tepki geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 101’nci 23 Nisan kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katılmış, törenin ardından yaptığı açıklamada İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya tepkisini dile getirmişti.

İmamoğlu, "İstanbul'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi burda. Beyoğlu Belediyesi ile çelenk koyma töreni yapıyorsun. 23 Nisan'la ilgili bir kaç cümle etsene, Milli Egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili. Zavallılık. İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nü kınıyorum. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı" demişti.

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, İmamoğlu'nun sözleri için "En hafif manada özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü olmuştur" denildi.

Valiliğin açıklaması şöyle:
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan bazı açıklamalar nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Bugün; saat 09.00’da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”nin 5. maddesiyle düzenlenmiş bulunan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir.

İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur.

Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur.

23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları