loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul'da 'Halk Bakkal' dönemi başlıyor

İstanbul'da 'Halk Bakkal' dönemi başlıyor
Tarih: 10.06.2021 - 17:54
Kategori: Yerel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Halk Bakkal projesini hayata geçiriyor. İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek. Ekrem İmamoğlu projenin detaylarını yarın açıklayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgınından etkilenen bakkallar için Halk Bakkal projesini hayata geçiriyor.

Zincir marketlere karşı bakkalların elini güçlendirmek için hayata geçirilecek proje ile İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek.

Projeyle, salgınla birlikte artan online alışverişten dolayı gelirleri yüzde 80'in üzerinde azalan bakkallara destek olmak ve 'eski bir kültürün yaşatılmasına katkı sunmak' isteniyor.

BİN 200'ÜN ÜZERİNDE BAKKAL BAŞVURDU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Bakkal projesinin detaylarını, yarın Yenikapı'daki Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kamuoyu ile paylaşacak. İmamoğlu’na, Halk Bakkal Projesi’ne katılan yaklaşık 100 bakkal esnafı eşlik edecek. 

Projeye, Halk Bakkal web sitesi (halkbakkal.ibb.istanbul) üzerinden başvuruların açıldığı 18 Mayıs'tan itibaren bin 200’ün üzerinde bakkal başvurdu. 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları