loading
close
SON DAKİKALAR

İzmir'in Kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlanıyor; Tarkan İzmir'i salladı

İzmir'in Kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlanıyor; Tarkan İzmir'i salladı
Tarih: 09.09.2022 - 22:25
Kategori: Gündem

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl kutlamaları Gündoğdu Meydanında başladı. Sanatçı Tarkan'ın konseri saat 22.00'de başladı. Tarkan "Bu sahnede olmak benim için şeref" dedi.

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl kutlamaları Gündoğdu Meydanı'nda başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşma yaptığı kutlamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Sanatçı Tarkan'ın konseri saat 22.00'de başladı. Tarkan "Bu sahnede olmak benim için şeref" dedi.

Kutlamaların başlamasıyla Tunç Soyer sahneye çıkarak "Bir yandan hafızamızı da tazelemek istedik. Çünkü hafızamız tazelendikçe bu vatana olan bağlılık ve sorumluluğumuz artıyor" dedi.

 
"Cumhuriyeti barış ve demokrasiyle taçlandırmak bize düşüyor"
 
Soyer şunları söyledi: "100 yıl önce bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri kadınları çocukları hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için tüm milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar ve teslim oldular. Bir sabah, emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim şehrimizi işgal etti. O sabah tam da bulunduğumuz bu noktadan göğü yırtan bir ses yükseldi. İzmir'den tüm Anadolu'ya yayılacak bir direnişin müjdecisiydi. Sen başla, bitiren bulunur... Hasan Tahsin'in ilk kurşunuyla yazdığı son yazı, yeri göğü kapladı. Cumhuriyeti barış ve demokrasiyle taçlandırmak bize düşüyor. Özgürlüğün, barışın, kardeşliğin şehridir İzmir. Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet, ilelebet yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!"
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tunç Soyer'in konuşmasının ardından 'Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sahne gösterisi başlıyor' anonsuyla, İzmir'in kurtuluşu sahnelendi.
 
İzmir Marşı eşliğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sahneye çıkarak bayrak salladı, marşa eşlik etti.
 
Gündoğdu Meydanı tıklım tıklım doldu Sanatçı Tarkan'ın konser verdiği Gündoğdu Meydanı'nda yüzbinler buluştu.
 
Cumhuriyet Meydanı kenarında kurulan platformun çökmesinin ardından yeni sahne Gündoğdu Meydanı'nda kuruldu. Devasa led ekranların yer aldığı sahnede 180 dansçı gösteri yaptı. Gökyüzünde artırılmış gerçeklik destekli interaktif tiyatral şov gerçekleştirildi. İzmir'in kurtuluşu canlandırıldı.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları