loading
close
SON DAKİKALAR

'Kabine değişikliği yolda'

'Kabine değişikliği yolda'
Tarih: 07.08.2021 - 14:24
Kategori: Siyaset

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifası sonrası siyaset kulisleri hareketlendi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliği yapacağı konuşuluyor. Erdoğan'ın, Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Mehmet Nuri Ersoy'un görevden azlini isteyeceğinin altı çiziliyor...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa etmesi kulisleri yeniden hareketlendi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, siyaset kulislerinde uzun süredir AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine değişikliği yapacağı konuşuluyor. Ancak Erdoğan, kamuoyunda beklenilen ve alışılanın aksine bu değişikliği peyderpey gerçekleştiriyor.

Daha önce adı “dezenfektan skandalında” geçen eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u görevden alan Erdoğan’ın, peyderpey Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da görevden azlini isteyeceğinin altı çiziliyor. Bu bakanların ortak noktası ise son zamanlarda isimlerinin kamuoyunda sıkça tartışılır hale gelmesi.

Yangınlar öncesinde de Pakdemirli ile ilgili iddiaların kamuoyu gündemine geldiği ve Erdoğan’ın “en başından bu yana bu iddialardan rahatsız olduğu” konuşuluyor.

Salgın ile birlikte patates, soğan gibi ürünlerde talep daralması nedeniyle satışların gerilemesi, elma üreticilerinin sıkıntıları gibi sıkıntılar, örnek olarak gösteriliyor. Son günlerdeki orman yangınlarıyla da “kamuoyundaki güvenini de artık yitirmeye başladığı” ifade ediliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ise salgın dönemindeki uygulamalarda “sıkıntı yaşadığı” belirtiliyor. Erdoğan’ın, yakın bir tarihte Koca’nın yardımcısı Emine Alp Meşe’yi görevden almasının “Koca’nın görevden azlinin bir sinyali” olarak nitelendiriliyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları