loading
close
SON DAKİKALAR

Kadıköylüler parkı Şehitler Anıtı’na dönüştürdüler

Kadıköylüler parkı Şehitler Anıtı’na dönüştürdüler
Tarih: 31.10.2011 - 13:28
Kategori: Özel Haberler

Üzerinde yurdumuzun güneydoğusunda şehit olan askerlerin ve Atatürk’ün resimlerinin yer aldığı dövizleri, Bağdat Caddesi Feneryolu’ndaki parka diken vatandaşlar, resimleri çiçeklerle donattılar.

Kadıköylü vatandaşlar, Cumartesi akşamı Kadıköy’de yapılan ve binlerce İstanbullu’nun katıldığı “Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü”nün ardından, Kadıköy Belediyesi’nin dağıttığı ve üzerinde Hakkâri Çukurca’da şehit olan askerlerin ve Atatürk’ün resimlerinin yer aldığı dövizlerle, Feneryolu’ndaki parkı Şehitler Anıtı’na dönüştürdüler.

Kendiliğinden bir anı noktasına dönüşen yer ile ilgili, Feneryolu’nda esnaflık yapan Sedar Çardak şunları söyledi: 

“Dünkü yürüyüşten sonra, insanların elinde kalan dövizleri arkadaşlarla parkın bu kısmına diktik. Sonra herkesin buna katılması ile burası, Avrupa’da ve daha birçok yerde olan şehir içindeki anı yerlerine benzer bir noktaya dönüştü. Sabahtan beri birçok insan ellerinde çiçeklerle buraya gelip şehitlerin anısını ve yakınlarının acısını paylaşıyor. 

Belki burada yapılan hiçbir şey şehit yakınlarının duyduğu acıyı dindirmez. Biz sadece onların yalnız olmadığını ifade etmek istedik. Yoldan geçen bir insana dahi onları bir kez daha hatırlatabilirsek ne ala. 

Bu çocuklar bizim için şehit oldular; sonuçta bizim evlatlarımız hepsi.  Her duyarlı Kadıköylü bir çiçek koydu. Burası da bir anı noktasında dönüştü.”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları