loading
close
SON DAKİKALAR

Kadın Kolları Başkanı Görevden Alındı!

Kadın Kolları Başkanı Görevden Alındı!
Tarih: 30.03.2012 - 13:51
Kategori: Özel Haberler

CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nalan Çilingir, Genel Merkez tarafından görevden alındı...

CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nalan Çilingir, Genel Merkez tarafından görevden alındı.

Nalan Çilingir, görevden alınmasının ardından parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Çilingir toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

 "Rejimin dönüştürülmek istendiği ve karşı devrim çabalarının ivme kazandığı bu süreçte, bir çok il Kadın Kolları başkanımız, istifaya zorlanmış veya görevden alınmıştır. Hatta parti tarihimizde hiç tanık olmadığımız olaylar vuku bulmuş, Ankara Yeni Mahalle ilçe kongresinde partili kadınlarımızın şiddete maruz kaldığı, resmen dövüldükleri, yazılı ve görsel medyaya yansımıştır. 

Partili kadınlarımıza yönelik, bu kıyım ve şiddet hakaretlerini kınıyor ve asla partimize yakışmadığını belirtmek istiyorum. 

Bu bağlamda, bende Samsun il Kadın Kolları Başkanı olarak partimizin kadın kolları Genel Başkanlığı tarafından, " istifa et" teklifini kesinlikle reddetmem üzerine, il yönetiminin ısrarlı ve amansız uğraşlan sonucu, 24 Mart 2012 tarihinde görevden alınmış bulunmaktayım. 

Bu arada şunu soylemeden geçemeyeceğim, İl Yönetimi ( tabi ki hepsi değil) partimiz kadınlarına karşı aylarca yönelttiği bu uğraşı, alan, köy, ilçe ve esnaf bazında, partinin programlarını anlatmak için göstermiş olsa idi, çok eminim ki, partimizin puanı 3-5 puan kadar artar.

Ben politikayı, bugüne dek, ciddi ve tutarlı bir işlev olarak algıladım. Bunu şunun için söylüyorum. Bana Ankara'dan Kadın Kolları Genel Başkanlığından gelen 15 Mart 2012 tarih ve 2012/60 sayılı yazıda, " Kadın Kolları Kongre süreci tamamlanana kadar görevimin sürdürülmesine oy birliği ile karar verildiği" bildirilmektedir. 

Bundan 9 gün sonra ise, aynı kurul tarafından görevden alınmam kararlaştınlmıştır. Acaba bu 9 gün içinde ne değişmiştir ki, taban tabana zıt iki ayrı karar alınmıştır? Bu hareket tarzı ciddi ve sorumlu bir yaklaşım mıdır? Bu soruları sormaya, biz partili kadınların elbette ki hakkı vardır. 

Bulunduğum konum ne olursa olsun, sıradan bir yurttaş olarak, her zaman ve her ortamda partimizin takipçisi olacağım. Çünkü bir rejim değişikliğinde ve Atatürk ilke ve devrimlerinin tersine dönüştürüldüğünde, bundan en çok kadınların zarar göreceği ve bu tehlikeyi önleyecek tek örgütlü gücün CHP olduğu bilincindeyim. Yani bir kadın olarak tehlikenin çok yakında olduğunun farkındayım. 

Bu vesile ile, 3 yıldır yürütmekte olduğum bu görevden uzaklaştınlırken, geçmişte büyük bir uyum içinde çalıştığım il başkanları ve yönetimlerine, ilçe başkanları ve yönetimlerine, ilçe Kadın Kolları Başkanları ve yönetim kurullarına, bir çok etkinlikte birbirimize destek olduğumuz ADD, Samsun Sosyal Demokratlar Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Dernekleri başkan ve üyelerine, sesimizi duyuran yerel basın organlarına, bugüne kadar dağ, bayır demeden bin bir fedakarlıklarla, tüm engelle re rağmen yılmadan birlikte çalıştığım ekip arkadaşlanma, bugün bize destek veren partililerimize yürekten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. "

Çilingir'in yaptığı bu basın açıklaması esnasında, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerinden 11'i istifa ettiklerini açıkladı. Bu isimler ise şu şekilde;

Ümran Kınık, Ayşe Albayrak, Emine Tuncel, Aysel Öktem,Nebahat Pehlevan, Selma Altuner, H.Sabiha Yumlu, Leyla Dedeoğlu Deniz, Ayşe Topçu, Müberra Duran, Ayşe Topçu Ve Ladik İlçe Kadın Kolları Başkanı Samiye Kıyıcıoğlu...

Önce Görevin Devamına... Sonra Görevden Alınmasına...

Çilingir'in 15 mart 2012 tarihli görevini devam ettirmesine oy birliğiyle karar verildiğini belirten Kadın Kolları Genel Merkezinin yazısı şu şekildedir;


Bu yazının ardından, 24 mart 2012 taihinde Kadın Kolları Genel Başkanlığının, Nalan Çilingir'i 'görevden alınmasına' oy birliğiyle karar verdiğini belirten yazı ise şu şekildedir;

Rahman Şahin
Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları