loading
close
SON DAKİKALAR

Kadınlardan, 'Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılacağını kesin olarak ifade etti' açıklamasına tepki

Kadınlardan, 'Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılacağını kesin olarak ifade etti' açıklamasına tepki
Tarih: 28.01.2021 - 17:05
Kategori: Kadın

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanının da görüşü kalkması yönünde. Kaldırılacağını kendisi de kesin olarak ifade etti" açıklamasına kadın örgütlerinden tepki geldi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, AKP'den bazı yetkililerin kendisine gelerek, İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması konusunu Erdoğan'a iletmelerini istediğini açıkladı. Asiltürk, "Sayın Cumhurbaşkanının da görüşü kalkması yönünde. Kaldırılacağını kendisi de kesin olarak ifade etti" ifadelerini kullandı.

Asiltürk'ün açıklamaları tepki çekti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, tepkisini, "Her gün kadın cinayetleri işlenirken, kadınlar defalarca şikayetçi olup korunmazken, öldürülen kadınların bedenleri yokedilmeye çalışılırken konuşulabilecek tek şey İstanbul Sözleşmesi'nin nasıl tam uygulanacağıdır. Gerisi şiddete ortaklıktır" sözleriyle gösterdi.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'ndan (TKDF) bir açıklama geldi. Twitter'da AKP'nin TBMM Grup Başkanlığı hesabını etiketleyen TKDF tepkisini şöyle dile getirdi:
"Asiltürk: Erdoğan İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılacağını ifade etti. 21. yüzyılda eski siyasi dinamiklerden medet ummayın. Çağ değişti ,teknoloji gelişti. Kadın katliamına duyarsız kalarak nereye kadar gidebilirsiniz."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları