loading
close
Dolar: 6,06 TL
Euro: 6,78 TL
Sterlin: 7,71 TL
SON DAKİKALAR

Kapısı ölçüsü yönetmeliğe uymadığı için kapatılan hastane Meclis gündeminde

Kapısı ölçüsü yönetmeliğe uymadığı için kapatılan hastane Meclis gündeminde
Tarih: 15.03.2019 - 15:50
Kategori: Gündem

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da hasta odası kapısı ölçüsünün yönetmeliğe uymadığı gerekçesiyle kapatılması kararı verilen hastaneyi Meclis’e gündemine taşıdı.

Aydın’da hasta odası kapısı ölçüsünün yönetmeliğe uymadığı gerekçesiyle kapatılması kararı verilen hastaneyi verdiği soru öngesiyle Meclis’e taşıyan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu, vatandaşların hastanelerde mağdur edildiği bir dönemde hasta odalarının, muayenehanelerin kapı ölçüsü nedeniyle hastane için bir hafta kapatma cezası verilmesi vahim bir durumdur ve bu durum tam anlamıyla hastaları cezalandırmaktır ” dedi.  

Kapı ölçülerinin yönetmeliğe uygun olmadığı ve fiziki koşullarının yetersizliği gerekçe gösterilerek bir hastaneye bir hafta kapatma cezası verilmesinin vahim bir durum olduğunu belirten Süleyman Bülbül'ün yanıtlanması istemiyle şu soruları sordu: 

1-Hastanelerdeki kapı ölçüsü standartı nedir?

2-Kapatılma kararı verilen hastanedeki kapıların ölçüsü kaçtır?

3-Aydın’daki tüm hastanelerde aynı denetim yapılmış mıdır? Denetim sonucu hastanelerde hangi eksiklikler tespit edilmiştir? Hasta odası kapısı ölçüsünün standart ölçüye uymadığı başka hastaneler var mıdır?

4-Hastane polikliniklerin bir hafta boyunca kapatılması, tedavi gören hastaların tedavilerinin yarım kalması, sağlık kontrollerinin yapılamaması demektir. Bu da telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu olasılık göz önüne alındığında, hastanede yatarak ve ayakta tedavi gören vatandaşların tedavilerine nasıl devam edilecektir? Yeni doğum yapanlar ile bebeklerin ve gebelerin sağlık takipleri nasıl yapılacaktır

5-Aydın’daki hastanelerin yetersizliği nedeniyle Denizli ve İzmir’e sevk edilen kaç hasta vardır? Sevk sırasında vefat eden hastalar var mıdır?

6-6 katlı Aydın devlet hastanesinin depreme dayanıklı olmadığı yönünde raporlar bulunmakta mıdır? Hastanelerin fiziki yapıları konusuna kapı ölçüsü standartına bakacak kadar büyük hassasiyetle yaklaşan İl Sağlık Müdürlüğü, devlet hastanesinin depreme dayanıklı olmaması konusunda herhangi bir önlem almış mıdır?

7-Halkın sağlığı konusunda gerekli özeni göstermeyen ve hastaneleri kapatarak hastaları adeta cezalandıran Aydın İl Sağlık Müdürü hakkında işlem yapacak mısın?

8-Ayrıca Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nde engelli rampası var mıdır? Yok ise yönetmeliğe uygun olmadığı için İl Sağlık Müdürlüğü kapatılacak mıdır?

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları