loading
close
SON DAKİKALAR

Kara Kuvvetlerinden sözleşmeli er açıklaması

Kara Kuvvetlerinden sözleşmeli er açıklaması
Tarih: 12.02.2012 - 15:37
Kategori: Gündem

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvuru süresini 31 Aralık 2011 tarihine kadar uzattı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ikinci dönem sözleşmeli er başvuru süresinin uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada "Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak amacıyla daha önce 7 Eylül-21 Ekim 2011 olarak bildirilen ikinci dönem sözleşmeli er temini ön başvuru süresi uzatıldı" denildi.

Açıklamada, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve 7 Eylül 2011 tarihi itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olanların ve halen silâhaltında bulunan daha önce başvuru yapmış veya yapmamış tüm adayların başvuru yapabileceği ifade edildi.

Ön başvurular www.kkk.tsk.tr internet adresinden 4 Kasım-31 Aralık 2011 tarihleri arasında yapılabilecek. Sözleşmeli er temini kayıt kabul, ön sağlık, fiziki kabiliyet testi ve mülakat sınavları 16 Ocak- 6 Şubat 2012 tarihleri arasında daha sonra duyurulacak merkezlerde gerçekleştirilecek.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları