loading
close
SON DAKİKALAR

Kerem Kılıçdaroğlu: İş için babamdan yardım istemem

Kerem Kılıçdaroğlu: İş için babamdan yardım istemem
Tarih: 06.04.2017 - 11:19
Kategori: Magazin

Kerem Kılıçdaroğlu, ''Siyasi kayırmacılık, ülke gelirlerinin tasarrufunun hoyratça kullanılması sonucunu doğuruyor. Bu yüzden iş için babamdan yardım istemem söz konusu değil. Kendi olanaklarımla iş bulmaya çalışıyorum'' dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem'e kız arkadaşı Mine'yi ailesinden istedi, sade bir törenle çiftin nişan yüzükleri takıldı. Evlilik için adım atmanın güzel bir duygu olduğunu söyleyen Kerem Kılıçdaroğlu, "Daha düğünü konuşmadık ama şatafatlı bir düğün yapmayı düşünmüyorum. Mine'nin ailesi de Ankara'da yaşıyor. Ankara'da yaşadığı için düğün de büyük ihtimalle Ankara'da olur" dedi. Düğün için henüz belirlenen bir tarih olmadığını ancak önce askerliğini yapmak istediğini söyleyen Kerem Kılıçdaroğlu, ''Askerlik sonrası iş bulacağım, şimdiden onun için uğraşıyorum. Ondan sonra da evlilik için gerekli olan adımı atacağız'' ifadelerini kullandı.

Habertürk'ten Düzgün Karadaş'a konuşan Kerem Kılıçdaroğlu, nişanlısı Mine ile 2009'dan bu yana tanıştıklarını söyledi.

Kerem Kılıçdaroğlu, o dönemi şöyle anlattı:

"Bateristliğini yaptığım bir müzik grubumuz vardı. Orada bir arkadaşım beni tanıştırdı. O günden itibaren görüşüyoruz; konuşuyoruz. Sonra araya benim doktora süreci girdi. Aslında uzun süredir bunu planlıyorduk. Benim Güney Kore'deki doktoramın bitmesini bekledik. Doktora sonrasına böyle bir planlama yapmıştık. O yüzden doktorayı vakitlice bitirmeye çalıştım. Mine Hanım'ı ailemle yeni tanıştırmadım. Daha önce ailelerimizle tanışmıştık. Ailelerimiz ilişkimizi bildiği için evlilik kararı birden ortaya çıkmış bir durum değil. Ailelerimiz de bu kararı bekliyorlardı. Sürpriz olmadı onlar için."

Düğün için tarih belirlemediklerini söyleyen Kerem Kılıçdaroğlu, "Evlilik için ilk adımı atmak gayet güzel bir duygu. Güzel bir nişan oldu. Mutluyuz. Ailelerimiz arasında sade bir tören yaptık. Özellikle bu sürecin sade olmasına özen gösteriyoruz. Daha düğünü konuşmadık ama şatafatlı bir düğün yapmayı düşünmüyorum. Düğünün nerede olacağı konusunda henüz konuşulmuş bir şey yok. Mine'nin ailesi de Ankara'da yaşıyor. Ankara'da yaşadığı için düğün de büyük ihtimalle Ankara'da olur" dedi.

Kimyager gelin

Nişanlısı Mine Alşan'ın kimyager olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, bir şirkette kimyagerlik yapan Mine'nin bir üniversitede akademik kariyerine devam ettiği bilgisini verdi. Kendisinin de ODTÜ'de part time ders vermeyi sürdürdüğünü dile getiren Kerem Kılıçdaroğlu, "Bu iş askerlik öncesi güzel oldu" diyerek, önce askere gideceğini sonra evlilik için gerekli adımı atacaklarını vurguladı.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Düğün için henüz belirlenen bir tarih yok. Ancak önce askerliğimi yapmak istiyorum. Dolayısıyla düğünü askerlik sonrası yapmayı planlıyoruz. Askerlik bu yıl sonuna doğru olacak. Bedelli askerlikten faydalanma hakkım var ama onu tabii reddettim. Normal bir şekilde askerliğimi yapmak istiyorum. Kısa dönem mi, uzun dönem mi olacak onu bilemiyoruz. Herhalde kısa dönem olur diye düşünüyorum. Askerlik sonrası iş bulacağım, şimdiden onun için uğraşıyorum. Ondan sonra da evlilik için gerekli olan adımı atacağız."

'Babamdan iş için yardım istemem'

Güney Kore'de "Siyasette Kayırmacılık (Political Clientelism)" üzerine doktora yaptığını anımsatan Kerem kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Konu 'kayırmacılık' olunca dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda doktora yapmış bir insan olarak iş için babamdan yardım istemem söz konusu değil. Türkiye'nin de gelişmekte olan ülkelerin birçoğunun da önemli sorunlarından birisi olan siyasi kayırmacılık, genel olarak kötü sonuçlar doğuruyor. Bunun en önemli sonucu da ülke gelirlerinin tasarrufunun hoyratça kullanılması sonucunu doğuruyor. Bu yüzden iş için babamdan yardım istemem söz konusu değil. Kendi olanaklarımla iş bulmaya çalışıyorum. Şimdiden bunun için çalışıyorum."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları