loading
close
SON DAKİKALAR

'Kesişme; İyi ki Varsın Eren' Eren Bülbül’ün doğum gününde vizyona girdi

'Kesişme; İyi ki Varsın Eren' Eren Bülbül’ün doğum gününde vizyona girdi
Tarih: 02.01.2022 - 10:46
Kategori: Kültür & Sanat

TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, Eren Bülbül’ün doğum gününde, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla vizyona girdi.

Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, Eren Bülbül’ün doğum gününde bugün itibarıyla vizyona girdi.

9 ÜLKEDE SİNEMASEVERLERLE BULUŞACAK

Tüm Türkiye’de 800 sinemada, yine aynı gün yurt dışında Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Norveç ve Danimarka'da vizyona giren TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, Belçika'da 5 Ocak, Azerbaycan'da ise 6 Ocak’ta beyaz perdeye taşınacak. Toplamda 9 ülkede sinemaseverlerle buluşacak olan film, Türk sinema tarihinde önemli bir eser olacak.

TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstleniyor. İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Emir Çiçek’in başrolleri paylaştığı filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu’nun kaleme aldığı filmde, iki şehidimizin hayat hikayesi ülkemizde yaşanan terör gerçeği, Anadolu, Karadeniz’deki çetin yaşam şartlarıyla amansızca mücadele eden insanların yaşamlarından kesitlerle beyaz perdeye yansıtılıyor.

TRT Ortak Yapımı filmde, mavi ve yeşilin buluşmasına tanık olunan Karadeniz’deki bir ailenin, vatan ve insan sevgisini her şeyden önde tutan bir subayın yaşamlarından kesitler yer alıyor. Trabzonsporlu ünlü futbolcu Abdülkadir Ömür’ün, Eren ve kardeşleriyle aynı takımda oynadığı maç sahnesi ve sıcak samimi Anadolu insanının bilinmeyen yönlerini sergileyen sahneler de büyük ilgi çekiyor.

Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül'den İyi ki Varsın Eren: Kesişme filmi açıklaması: Orada Eren'i gerçekten gördüm

Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerin şehit ettiği Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan İyi ki Varsın Eren: Kesişme filminin galasına katılan anne Ayşe Bülbül, "Son bölümde çeşme başında sırt üstü Eren'in vurulup düşmesiyle gözlerinin açık kalması, ben orda ne olduğunu anlamadım, hayattan koptum, ben orada Eren'i gerçekten gördüm" dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan TRT Ortak Yapımı "İyi ki Varsın Eren: Kesişme" filminin galasına katıldıktan sonra Maçka ilçesinin Köprüyanı Mahallesi'ndeki evine dönen anne Ayşe Bülbül, film ile ilgili izlenimlerini, paylaştı. Bülbül, filmi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte izlediklerini ifade ederek, "Yavrumun filminin galasını izledim ama bir anne olarak hayatımızı izledim. Eren, kıpır kıpır bir çocuktu. Hele o Eren'i oynayan küçük oyuncular, aynı Eren'i görmüş gibi oldum" diye konuştu.

Ayşe Bülbül, filmi izlerken kendisinin ve şehit Gedik'in eşi Cemile Gedik'in çok duygulandığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da onlarla birlikte gözyaşı döktüğünü anlattı.

"Cumhurbaşkanımızla aynı sırada oturduk" diyen Bülbül, şöyle devam etti: "Şehidimiz Ferhat Gedik'in eşi bir yanında ben de Eren'in annesi olarak diğer yanında oturduk bizim döktüğümüz gözyaşını Cumhurbaşkanımız da aynı şekilde döktü. Biz ne kadar ağladıysak o bizden çok ağladı. Biz yine sağa sola döndük yaşımızı sildik ama o önündeki masadan peçete alarak gözyaşlarını sildi. Bizim hayatımızı izleyip de Cumhurbaşkanımızın üzüldüğünü görünce acım bir ise orada ikiye katlandı. Orada Cumhurbaşkanımızla birlikte bizimle birlikte ne insanlar gözyaşı döktü. Ne bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız aynı benim gibi gözyaşı döktü ama ben bir anneydim daha kötü oldum."

Şehit Eren Bülbül'ün annesi anne Ayşe Bülbül'den İyi ki Varsın Eren: Kesişme filmi açıklaması: Orada Eren'i gerçekten gördüm - 4
Anne Bülbül, filimden etkilendiği bölümleri aktararak, şunları söyledi: "Filmde bütün bölümleri başından sonuna kadar izlediğim için kötü oldum. Hala kendimde değilim. Kendi dengemi sağlayamıyorum. Evladımın 1 Ocak doğum günü. Emrah abisini arayıp Eren'e pasta yaptırıp getir, üzerine de not yazdır dedim. Ben evladımın 4 yıldır doğum gününü kutluyorum. Kardeşleri alıyorlar pastayı ortalarına yemiyorlar. Hiçbir tanesi dokunmuyor pastaya. 13 tane evladımın birini vatana şehit verdim. Büyüttüğüm evladımdan gururluyum, onun yapmış olduğundan gururluyum. Eren, bugün yaşasaydı 20 yaşını dolduracaktı, öyle bir evladın annesi olduğum için gururluyum. Emeğim helali hoş olsun ben ona hakkımı helal ediyorum, o acaba bana evlatlık hakkını helal edecek mi?"

Şehit Eren Bülbül'ün annesi anne Ayşe Bülbül'den İyi ki Varsın Eren: Kesişme filmi açıklaması: Orada Eren'i gerçekten gördüm - 5
Kendisini en çok etkileyen bölümün, oğlunun yevmiye aldıktan sonra markete gittiği sahne olduğunu ifade eden Bülbül, "Beni en çok etkileyen bölüm benim yavrumun yevmiye aldıktan sonra markete gidiyor, aldığı makarnaları kardeşlerine getirdiği bölüm ve son bölümde çeşme başında sırt üstü Eren'in vurulup düşmesiyle gözlerinin açık kalması. Ben orada ne olduğumu anlamadım, hayattan koptum, ben orada Eren’i gerçekten gördüm. O kadar üzüldüm o kadar üzüldüm. Acaba Eren'im evladımın ölümüne sebep olanlarda bir lokma üzüldüler mi?" diye konuştu.

Şehit Eren Bülbül'ün annesi anne Ayşe Bülbül'den İyi ki Varsın Eren: Kesişme filmi açıklaması: Orada Eren'i gerçekten gördüm - 6
Bülbül, "Bir çocuğu sadece doğurmak, orada köy şartlarında büyütmek, hiçbir anne ve babanın tercihi olamaz. Ben onları çok yokluk içinde büyüttüm. Eşimi kaybedene kadar çok mutlu, dört dörtlük bir aileydik, huzuruyduk, ne zaman ki eşimi kaybettim, bir yıl sonra Eren'imi şehit verdim, benim dünyam başıma yıkıldı" diye konuştu.

Şehit Eren Bülbül'ün annesi anne Ayşe Bülbül'den İyi ki Varsın Eren: Kesişme filmi açıklaması: Orada Eren'i gerçekten gördüm - 7
Anne Bülbül, filmde emeği geçen yapımcı Mustafa Uslu ve ekibi başta olmak üzere herkese teşekkür ederek, "Acı acıdır ama Eren'in ardından benim için en değerli ve kıymetli çekilen bu film oldu" dedi.

Kaynak : NTV

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları