loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: '13 şehidimizin sorumlusu olan Erdoğan’a 83 milyon vatandaşım adına soruyorum'

Kılıçdaroğlu: '13 şehidimizin sorumlusu olan Erdoğan’a 83 milyon vatandaşım adına soruyorum'
Tarih: 17.02.2021 - 12:39
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara'da şehit olan 13 asker ve polise ilişkin olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 5 maddelik soru yöneltti.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Irak'ın kuzeyinde bulunan Gara’da aralarında asker ve polislerin de olduğu 13 yurttaşın şehit edilmesiyle ilgili Erdoğan'a 5 maddelik soru sordu: 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a şu soruları yöneltti:

- Bölücü terör örgütünün, tam 5,5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana Başbakan olarak ya da Cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

- Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan'dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken, neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul Seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi?

- Yıllarca ''Dostum Trump'' diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu, vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız?

- Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümüne büyük katkıları olmuş İnsan Hakları vakfı, İnsan Hakları Derneği, Mazlum-Der gibi ulusal ve uluslararası insan hakları örgütlerine, terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi ve serbest bırakılmaları için en azından çağrıda bulunmak hiç mi aklınıza gelmedi?

- Rize'de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu, ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim?

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları