loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: 'Aç varsa siz doyurun' diyorlar, çekilin oradan Türkiye'deki bütün açları doyuracağız

Kılıçdaroğlu: 'Aç varsa siz doyurun' diyorlar, çekilin oradan Türkiye'deki bütün açları doyuracağız
Tarih: 13.06.2021 - 08:19
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın. Hep beraber seçimi bekliyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Batıkent Murat Karayalçın Meydanı Açılış Töreni'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle:
"Fethi Başkanımızı sizden ayırmak için onlara göre çok oyunlar oynandı ama Yenimahalleliler, Fethi Başkan'a sahip çıktılar. Çünkü onun nasıl çalıştığını, günün 24 saatini Yenimahalleliye nasıl verdiğini en iyi siz bilirsiniz. Sosyal yardımlar konusunda da belediye başkanlarımız tarih yazıyorlar, olağanüstü çalışıyorlar. Diyorlar ya, 'Aç varsa siz doyurun.' Çekilin oradan, Türkiye'deki bütün açları doyuracağız. Çekilin oradan, Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Çekilin oradan, Türkiye'de her kuruşun hesabını bir veren bir millet iktidarı olacak. Biz bunları biliyoruz, yapacağız. Eğer belediye başkanlarımız, bütün engellemelere rağmen bir tarih yazıyorlarsa halkın iktidarı olduğunda o tarihin çok daha görkemli bir şekilde ortaya konacağını onlar da çok iyi biliyorlar. 

Güzel şeyler yapacağız, dostlarımızla beraber yapacağız. Bir tarih yazacağız, siyasete ahlakı getireceğiz.

Eğer bugün, 21'inci yüzyılın Türkiyesi'nde bir İçişleri Bakanı kalkıp konuşma yapar, 'Bir siyasetçi her ay 10 bin dolar para alıyor' der ve bu ülkenin en önemli koltuğunda oturan, bir numaralı koltuğunda oturan kişi, hiç sesini çıkarmazsa o da bu işe ortak demektir. Söylüyorum, bir kez daha söylüyorum, söyleyen kişi sıradan bir kişi değil. Söyleyen kişi, bu ülkenin İçişleri Bakanı. Şöyle düşünün, aynı olay bir CHP'li için söylenseydi Türkiye'de kıyamet kopardı. Hepimiz, kim suçlu, yakalamaya çalışırdık. Üstünü örtmeye değil. Hesabını sorardık. Üstünü örtüyorlar, örtemeyecekler. Bunu sakın ola ki asla unutmayın. Siyaset, kirlilikten arındığı zaman meydanlar daha güzel olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman komşuluk ilişkileri çok daha güzel olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman TBMM'nin itibarı çok daha yüksek olur.

Siyasetin kirlilikten arındığı zaman halka hizmete dönük olur. Siyasetin kirlilikten arındığı zaman Mansur Başkan gibi Türkiye genelindeki bütün belediye başkanları hangi partiden olursa olsun hizmet verme yarışına girer. Biz bunları biliyoruz, yapacağız. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın. Sakın ola. Hep beraber seçimi bekliyoruz. Gelecek o sandık, önümüze gelecek. Sizden sadece bir şey istiyorum, sandığa gidip oy kullanırken eliniz vicdanınızda olsun. Ahlaktan, adaletten, insandan, çevreden, dostlardan, güzelliklerden yana ve en önemlisi inancınızdan yana olsun. Oy kullandığınız zaman göreceksiniz ki siyasete zaten cemre düştü, çok daha güzel bir Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Türkiye'nin çözülemeyecek sorunları yoktur, hep beraber bu sorunları çözeceğiz. Yeter ki ahlaktan, adaletten yana tavrımızı ortaya koymuş olalım.

Sakın moralinizi bozmayın, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılını hep birlikte görkemli bir şekilde kutlayacağız."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları