loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; 'Canan cesurdur, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! Buradan duyuyorum 21 Mayıs mitinginin adresi Bursa değil İstanbul'

Kılıçdaroğlu; 'Canan cesurdur, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! Buradan duyuyorum 21 Mayıs mitinginin adresi Bursa değil İstanbul'
Tarih: 12.05.2022 - 19:26
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl binası önünde bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu'nun kesinleşen cezaları nedeniyle milletvekillerini İstanbul'a çağırdı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 5 davasından 3 davasının verilen cezalarını onadı ve 2 davasını düşürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezaları onamasının ardından yaptığı çağrı sonrası, 18.00 itibarıyla CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanılmaya başlandı. CHP milletvekilleri ve CHP İstanbul İl Örgütü başta olmak üzere toplanan kalabalığa Kaftancıoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var"

"Yönetenlere, yönetene, Erdoğan'a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsüdür. Bu gürültü aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü elektriklerini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Özgürlüğün şarkısını söyleyen insanların sesini duyuyor musun? 

Erdoğan biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmün de son bulacağını bir kez daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza yaşayacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma.

Canan cesurdur, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! 21 Mayıs günü Bursa'da miting yapacaktık. Buradan duyuyorum artık mitingin adresi Bursa değil İstanbul'dur.

Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları