loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Dostlarımızla beraber iktidara geleceğiz, kimsenin yaşam tarzıyla uğraşacak zamanımız yok

Kılıçdaroğlu: Dostlarımızla beraber iktidara geleceğiz, kimsenin yaşam tarzıyla uğraşacak zamanımız yok
Tarih: 02.01.2021 - 12:59
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV’de Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Erdoğan gündem yaratmıyor. Erdoğan'ın bütün hayatı CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu. Nasıl ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu zor duruma sokarım? Sokamazsın kardeşim. Ben yeri geldiğinde CHP'yi de eleştiren birisiyim, insanlar hata yapabilirler, kurumların da eksiği yanlışı olabilir.

Bizim konuşmalarımızı havuz medyası diye tanımladığımız medya vermiyor, vermediği için de Erdoğan da onları izlediği için benim hiç konuşmadığımı sanıyor. Oysa ben konuştum, düşüncemi söyledim. Konuşmadı diyor, konuştum. Bu tartışma artık Türkiye'nin gündeminden çıkmalı. Kadınlar arzu ettikleri gibi giyinirler, bizim görevimiz siyasetçi olarak herkese saygı duymak. Biz kimsenin kimliği ile yaşam tarzı ile uğraşmıyoruz.

Çıkıp özür dilemesi lazım bütün kadınlardan. Hiçbir kadın vitrin süsü, konusu değildir, olamaz. O kadar çok kişi var ki, Erdoğan sadece Adalet Yürüyüşü'ne baksa görecekti. Vaizelerle toplantı da yaptım 2-3 sene önce. Zaman zaman yapıyorum. Bizim bu toplantılar genelde 2-2,5 saat süren toplantılar ve genelde 25 kişiden fazla olmaz. Benim de öğreneceğim çok şey var. Önyargılardan arınmamız lazım.

Siz kamu özel iş birliği ile bir proje yapıyorsunuz, vatandaşın cebinden 5 kuruş para çıkmayacak diyorsunuz. Ama milletin cebinden para çıkıyorsa bu nasıl iş birliği? Mal onun, kar onun bir de ben üstüne para ödüyorum. Benim daha doğmamış torunumu borçlandırıyorlar. Böyle bir rezalet olur mu? Milyarlarca dolar kaynak aktarıldı.

Ben onların malını kamulaştıracağız derken oraya parayı ödemeyeceğim sana teşvik olarak vereceğim sen git yatırım yap, istihdam yarat, fabrika yap diyeceğim. 5 yıl vergi almayacağım. Teşvik edeceğim. Ama o insana kamulaştıracağım derken kalkıp da el koyacağız değil.

Medya birden fazla araçla kontrol edilmek isteniyor. Bunlardan birisi RTÜK. En büyük şikayeti alan havuz medyasının televizyonuna hiçbir şey yapılmıyor. İkincisi Basın İlan Kurumu aracılığı ile yapılıyor. Üçüncüsü medya patronları Maliye Bakanlığı aracılığıyla denetleniyor.

 

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını yanıtlıyorum. https://t.co/vgPuHCSx9L

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) January 2, 2021

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları