loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile helalleşme programında 28 Şubat mağduru Sultan Kaya'yı ziyaret etti

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile helalleşme programında 28 Şubat mağduru Sultan Kaya'yı ziyaret etti
Tarih: 07.07.2022 - 11:32
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Helalleşme programında bugün de 28 Şubat döneminde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kaya'yı evinde eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Sayın Selvi Kılıçdaroğlu, 28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesini Ankara’daki evlerinde ziyaret etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesini Ankara’daki evlerinde ziyaretinin ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devletin yapılan bu haksızlıklar dolayısıyla haksızlığa uğrayanlarla helalleşmesi lazım. Bir hata yaptık, bu hatanın telafi edilmesi lazım. Sıradan bir hata değil, insanların hayatlarıyla oynuyorsunuz, gelecekleriyle oynuyorsunuz, bunun telafi edilmesi lazım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Sayın Selvi Kılıçdaroğlu, 28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesini Ankara’daki evlerinde ziyaret etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kara Ailesini ziyareti sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Değerli basın mensupları; gergin bir toplumdan birbirini anlayan, birbirini kucaklayan bir topluma dönüşmek istiyoruz. Bunun da öncülüğünü yapmak gerekiyor, çaba harcamak gerekiyor. Geçmişteki yaraları bir şekliyle tedavi etmek gerekiyor. İnsanlar mağdur edildi mağduriyetleri dolayısıyla bizim helalleşmemiz ve onların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor.

Bugün, eşim Selvi Hanım’la birlikte bir sabah kahvaltısındaydık, bir öğretmenimizin sabah kahvaltısındaydık. Önce bizi kabul ettikleri için kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz. Öğretmenimiz 28 Şubat mağduru bir öğretmen, 16 ay öğretmenlik yapabilmiş ancak. Birinci sınıftaki çocuklara verdiği önem, verdiği değeri anlattı, onlara nasıl kucak açtığını bir şekliyle ifade etti. Yedi müfettişin kendisini nasıl sorguladığını ve sonra görevine son verildiğini, çantasını alarak sınıftan ayrıldığı zaman çocuklara en azından kendisine yapılanı hissettirmemek için özel çaba harcadığını da bir şekliyle ifade etti.

Değerli basın mensupları, devletin yapılan bu haksızlıklar dolayısıyla haksızlığa uğrayanlarla helalleşmesi lazım. Bir hata yaptık, bu hatanın telafi edilmesi lazım. Sıradan bir hata değil, insanların hayatlarıyla oynuyorsunuz, gelecekleriyle oynuyorsunuz, bunun telafi edilmesi lazım. Bunun için de bizim, toplumun, herkesin öncülük etmesi lazım. Medyanın öncülük etmesi lazım. Geçmişte yaşananların tekrarlanmaması için hepimizin bir şekliyle mücadele etmesi gerekiyor değerli arkadaşlarım. Bu meseleyi sistematik bir yolla çözmemiz gerekiyor. Güncel politikalarla değil, günlük politikalarla değil, sistematik bir yolla çözmemiz gerekiyor ve kalıcı olarak çözmemiz gerekiyor. Bu sorunu kalıcı olarak çözdüğünüz andan itibaren zaten devlet olarak o insanlarla helalleşmiş olursunuz. Bizim amacımızda bu ve bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Hepinize teşekkür ederim. Tekrar bizi kabul ettikleri için, güzel sofralarına davet ettikleri için Kara Ailesine yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları