loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, gençlere seslenmiş 'Faizli KYK Borçlarını Ödemeyin' demişti iktidardan hamle geldi

Kılıçdaroğlu, gençlere seslenmiş 'Faizli KYK Borçlarını Ödemeyin' demişti iktidardan hamle geldi
Tarih: 15.07.2022 - 13:48
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda gençlere seslenmiş ve "Faizli KYK borçlarını ödemeyin" demişti, iktidardan KYK hakkında geldi. 18 Temmuz 2022 Pazartesi Kabine Toplantısında açıklanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

-"Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda gençlere seslendi ve "Faizli KYK borçlarını ödemeyin" dedi.

Bir Twitter kullanıcısı, lisans eğitimi için aldığı 41 bin TL kredinin geri ödemesinin 152 bin 818 TL olduğunu paylaştı.

Söz konusu paylaşımı alıntılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin!" çağrısını yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda." demişti iktidardan açıklama geldi.

Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda. https://t.co/Dzlklm5uCy

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) July 10, 2022

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ? 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'dan KYK borcu açıklaması:

"351 sayılı Yurt Hizmetleri Kanunu var. Yurt içi Üretici fiyat endeksi bu işin kanununda yer alan bir konu. Bir faiz uygulaması değil ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle. 

 Gençlerimizi hiçbir zaman mağdur etmedik. Hizmet anlayışımızda gençlerimiz de hiçbir mağduriyete feda edilemeyecek kadar önemli. Yurt içi Üretici fiyat endeksi ile alakalı konuları detaylıca çalıştık.

Adımlarımızı atacağız, çalışmalarımız hazır Kabine toplantısının ardından cumhurbaşkanımız etraflıca bu konuyu kamuoyu ile paylaşacak.

ÇALIŞMA TAMAMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Bakanlığın KYK kredi borçları ile ilgili uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik yılı Güz Dönemine kadar tamamlanmasını istedi.

İlgili konunun siyasi bir malzeme aracı olmaması amacıyla çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapıcı bir çözümün hazırlandığını belirtti.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, KYK BORÇLARINA DAİR AÇIKLAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Kurban Bayramı tatilinin kamu kurum ve kuruluşlarında 9 güne çıkarılması nedeniyle yeni toplantının 18 Temmuz Pazartesi günü yapılması bekleniyor.

SOYAL MEDYADA KYK YORUMLARI;

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları