loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu 'İLK OY' projesi kapsamındaki yeni kadın üyelerin rozetlerini taktı

Kılıçdaroğlu 'İLK OY' projesi kapsamındaki yeni kadın üyelerin rozetlerini taktı
Tarih: 17.09.2021 - 16:30
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları’nın hayata geçirdiği İLK OY projesi kapsamında Elazığ, Kars, Çanakkale, Sivas ve Ankara’dan partiye yeni katılan kadın üyelerin rozetlerini taktı.

CHP Kadın Kolları İLK OY projesi kapsamında 3.2 milyon yeni kadın seçmene ulaşmayı hedefliyor. Kadın üye oranını 81 ilde de artıran CHP Kadın Kolları, yılsonuna kadar 100 bin yeni kadın üye hedefine ulaşmak için çalışmalarını hızlandırdı. CHP Kadın Kolları Elazığ, Kars, Çanakkale, Sivas ve Ankara’dan gelen yeni kadın üyeleri CHP Genel Merkez binasında ağırladı. Yeni üyelerin rozetlerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.
 CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka,100 bin yeni kadın üyeye ek olarak ilk seçimlerde oy kullanacak 3.2 milyon kadın seçmeni kazanmak adına da örgütlenme çalışması başlattıklarını belirtti. Nazlıaka, İLK OY projesine ilişkin şu detayları paylaştı:

“İlk seçimlerde 6.4 milyon seçmen ilk defa oy kullanacak. Bu gençler Türkiye’nin tarihini değiştirecek. Bu gençlerin 3.2 milyonu kadın seçmen. Bu kadın seçmenleri kazanmak adına İLK OY projemizi başlattık. Projemiz kapsamında ilçelerde aktif bir örgütlenme çalışması yürütüyoruz. Dinamik bir örgüt yapısı ile ilk defa oy kullanacak seçmene tek tek ulaşıyoruz. Partimize yeni katılan kadın üyelerimizi Ankara’ya davet ettik ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşturduk. Yeni kadın üyelerimiz partimize neden katıldıklarını ve geleceğe yönelik hedeflerini Genel Başkanımıza anlattı. Yeni kadın üyelerimize rozetlerini Sayın Kılıçdaroğlu taktı ve gençlerin hem bugünün hem de yarının mimarı olduğunu vurguladı. Genel başkanımız, gençlerin demokrat amcası olarak, yeni kadın üyelerimizin siyasette aktif rol almasını çok önemsediğini belirtti. Örgütlenme çalışmamız kapsamında partimize yeni katılan kadın üyelerimizi Ankara’ya davet etmeye ve Genel Başkanımızla buluşturmaya devam edeceğiz.”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları