loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; 'Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Çaldığınız parayı da batılı 'nasıl yeriz' diye tetikte bekliyor'

Kılıçdaroğlu; 'Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Çaldığınız parayı da batılı 'nasıl yeriz' diye tetikte bekliyor'
Tarih: 03.03.2022 - 21:00
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine 21.00'da verdiği randevuda; Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Daha bunlar güzel günleriniz. Gözünüzün yaşına bakan namerttir!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, bu akşam saat 21.00'de açıklama yapacağına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Kuruşu kuruşuna saydım beş para etmiyorlar. Saat 21.00’de birlikte bakalım bir ibret tablosuna. Bekliyorum."

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine 21.00'da verdiği randevudan seslendi;

"Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Daha bunlar güzel günleriniz. Gözünüzün yaşına bakan namerttir!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ey ‘beşli çete’ siz Putin’in oligarkları için kurduğu sistemin Türkiye’deki kopyalarısınız. Saraydaki şahıs Putin’den ne öğrendiyse sizinle de onu uygulamak istiyor. Size de huzur yok. Size de uyku yok. İbreti alem olacaksınız siz de. Sizi haram başları sizi… O parayı ait olduğu topraklara yani bu güzel ülkemize geri kazandıracağız. Sizin gözünüzün yaşına bakan namerttir” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından saat 18.47’de “Kuruşu kuruşuna saydım beş para etmiyorlar. Saat 21.00’de birlikte bakalım bir ibret tablosuna. Bekliyorum” mesajıyla duyurduğu açıklamayı yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, saat 21.00’de “Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Daha bunlar güzel günleriniz. Gözünüzün yaşına bakan namerttir” notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Sevgili halkım merhaba. Biliyorum mutfaklarınız yangın yeri. Korkunç bir soygun var. Elektrik faturalarınızın mücadelesini verirken, getirdiler akaryakıt zamlarını. Artık belli ki gasp etmeye çalıştıkları iki lokma ekmeğiniz için dövüşeceğiz. Kavga edeceğiz. Sizin nasibiniz uğruna. Etmek zorundayız. Saraylılar tatlı peşinde, sizin ise tuzunuz yok. Ama sevgili halkım siz de biz de biliyoruz ki bu mücadeleden millet galip çıkacak. Saraydaki şahsa seslendim. Elektrikte KDV’yi sıfırla, tık yok, ses yok. O zaman ben de şahsi protestoma devam edeceğim.

Gün aşırı yağdırdıkları akaryakıt zamları da ağır bir zulme dönüştü artık. Anlatıyorlar ya. Dünyada şöyle oldu, yok dünyada böyle oldu diye. Bunun asıl nedeni Türk lirasının, yani milli paramızın değerinin pul edilmesidir. Gerisi hikaye. Sevgili halkım bir dilim kuru ekmek kavganızı birlikte vermezsek bu ‘beşli çete’ler bizi soymaya devam edecek.

Hem bu kuru ekmek paranızla da yandaş medyayı, trollerini, teşkilatlarını finanse edecekler. Hatırlarsanız ‘İktidar olduğumuzda kuruş ödemem’ demiştim o yapmak istedikleri 'talan İstanbul kanalı'na. Finansal akbabaları da uyarmıştım. Çetelerini korumak için ne demişti şahsım. ‘Söke söke sizden bu paraları alırlar’ demişti. Ama buradan ‘beşli çete’ye de bir çift lafım olsun. Ey ‘beşli çete’ siz Putin’in oligarkları için kurduğu sistemin Türkiye’deki kopyalarısınız. Saraydaki şahıs Putin’den ne öğrendiyse sizinle de onu uygulamak istiyor.

Gittiniz İngiltere’den mahalleler, villalar satın aldınız. Bankalar kurdunuz. Paralarınızı oralara taşıyorsunuz, taşımaya da devam ediyorsunuz. Oralarda paralarınızın güvende olacağını mı zannediyorsunuz? Bakın Putin’in oligarklarına. Ne oldu? Rusya’dan kaçırdıkları paraları söke söke alıyorlar. Bütün malvarlıklarına parayı kaçırdıkları ülkeler el koydu. Batı Rus olgarkların malvarlıklarını hedef alan özel birim kurdu. Teker teker alıyorlar. Aslında kimin parası o? Rus halkının parası sevgili halkım, Rus halkının parası.

Ey yerel oligarklar. Size mi yedirecekler zannediyorsunuz? Halkın parasını çaldınız. Çaldığınız parayı da batılı 'nasıl yeriz' diye tetikte bekliyor. Sizi izliyor. Size de huzur yok. Size de uyku yok. İbreti alem olacaksınız siz de. Sizi haram başları sizi. Ama benim derdim siz de değilsiniz aslında. Benim derdim kaçırdığınız bu halkın parasıdır. O parayı ait olduğu topraklara yani bu güzel ülkemize geri kazandıracağız. Sizin gözünüzün yaşına bakan namerttir. Haydi iyi akşamlar.”

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları