loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin bugün yaşadığı ekonomik değil, siyasi bir krizdir

Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin bugün yaşadığı ekonomik değil, siyasi bir krizdir
Tarih: 09.08.2018 - 17:27
Kategori: Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin bugün yaşadığı kriz, salt bir ekonomik kriz değildir. Teşhisi doğru koyalım, yaşanan kriz bir siyasi krizdir. O nedenle diyoruz, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkedeki ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesinin sebebinin 'tek adam rejimi' olduğunu belirterek "Türkiye'nin bugün yaşadığı kriz, salt bir ekonomik kriz değildir. Teşhisi doğru koyalım, yaşanan kriz bir siyasi krizdir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Dedik ki; 'Hukuk devleti ve demokrasiden vazgeçmeyin, tek adam rejimi Türkiye'yi felakete götürür.' Çünkü demokrasi; yönetimde ortak aklı egemen kılmanın da yoludur. Ortak akıl üretmekten yoksunluk, 'akıl akıldan üstündür' atasözümüzü reddetmek demektir. 

Bugün yabancı paralar karşısında Türk Lirası pula dönüyorsa, bunun sebebi tek adam rejimidir. Çünkü Merkez Bankasına müdahale eden o. Döviz geliri olmayanlara dövizle borçlanmanın yolunu açan o. Ekonomiyi uluslararası tefecilere teslim eden o. Yandaş müteahhitlere dövizle hazine garantisi veren o. Türkiye'nin bugün yaşadığı kriz, salt bir ekonomik kriz değildir. Teşhisi doğru koyalım, yaşanan kriz bir siyasi krizdir. O nedenle diyoruz, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları