loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Eyüpsultan'da halkla buluştu

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Eyüpsultan'da halkla buluştu
Tarih: 21.06.2019 - 22:00
Kategori: Gündem

İstanbul'un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu Eyüpsultan'da halka hitap etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nu mitingde yalnız bırakmadı.

İmamoğlu'nun konuşması şöyle:
"Eyüpsultan'ın manevi huzurundayız. Dualarımızı bu memleketin güzellikleri için yapalım. Bu ülkede yaşayan insanların huzuru, barışı, bir arada yaşamaları için yapalım. Biz bu millete kötülüğü gelecek ne unsurvarsa bu topraklardan uzak olsun diyelim.
Seçimleri yaşıyoruz. Seçimler demokratik ülkelerde adayların yarıştığı günlerdir. Adaylar ortaya çıkar, insanlar gönüllerindeki adaya oy verirler. Dünyada örneği olmayan bir süreci yaşattılar bize. 16 milyon insanın hakkını gasp ettiler. Biz elbette ki cevabı çok kalmadı, 2 gün içinde sandıkta vereceğiz. Türlü türlü cambazlıklar yaptılar. 2 gün kala sizinle komik insanlara gülmeye geldim. Her biri ipe çıktılar. Rakibimiz cambazlık yapmaya başladı. Fayda vermedi. İpe çok cambaz çıkınca ip çöktü hepsi yere düştü. Sonra takla attılar. Şapkadan tavşan çıkarıyorlar. Seçimi kazanmak için bunlar için her yol mübah. Attıkları taklalar fayda etmedi. Komik duruma düşüyorlar. Bunlara Allah akıl versin. Popülizm yaptılar, takla attılar bu şehri meşgul ettiler. İstanbulumuza zaman kaybettiriyorlar. Bu kadar takla atmak, cambazlık niye? İnsanları kandırmak için  bu kadar çaba niye? Bazı şeyleri ortaya çıkardık ama galiba İBB'deki bir avuç insan başka işler çeviriyor. Derdiniz ne, neler çevirdiniz orada? Gerçekler çıkmasın diye sözüm ona Ekrem İmamoğlu'nu tehdit bile ediyorlar. Neymiş efendim, görevi yapamazmış. Bak bak bak. Bu tehditlere vız gelir tırıs gider diyorum. İstediğiniz kumpası kurun, elinizden geleni ardınıza koymayın, millet bizim arkamızda. Devlette görev yapa insanlar, çok değil birkaç yıl önce kişiye hizmet edenler şu anda yurt dışına kaçtılar. Biz 1 kişinin talimatıyla asla görev yapmadık yapmayacağız. Bir kişinin talimatıyla görev yapanlara 'devlete vazifenizi yapın' diyorum. Aksi takdirde hain ilan edilenlerle aynı sınıfa girersiniz. Bizim için esas olan devlet. Bu şehri 16 milyon insanımızla yönetmeye geliyoruz. 
Beytülmal kavramı ne demek biliyor musunuz? Kamu yöneticisinin idare ettiği bütçe, hazine demek. İnancımızın çok önemli bir tarifi var. 2 şeyin affı yok. Bir tanesi beytülmali istismarı, diğeri de kul hakkı. İsraf bu şehrin düşmanı. Bu şehrin kaynkalrını kötü harcadılar. Bir avuç insana heba ettiler, etmeye devam ediyorlar. Biz bu şehrin bütün nimetlerini 16 milyona dağıtmaya geliyoruz. Kamu hazinesi çarçur edilemez.
Biz asla israfta, lükste, şatafatta olmayacağız. Bu şehrin maneviyatı, insanları, biriktirdikleri kolay varolmadı. Bu ahlakla yöneteceğiz. Bu şehrin mazlumlarını, gariplerini asla şehri mahveden bir avuç insana kurban etmeyeceğiz. 
23 Haziran'a 2 günümüz kaldı. Gençlerin imkanlarını artırarak, iyi eğitim almalarını sağlayacağız. Gençlere her alanda imkan sunacağız. Gençlerin yaşadığı tüm sorunları biz çözeceğiz. Gençlerin Ekrem abisi olacağım.
Bağıran çağıran değil, İstanbul'da bu sefer sevgi kazanacak.
Türkiye'de büyük bir başarı elde ettik. Adana, Mersin, Antalya büyükşehirleri büyük başarıyla kazandık."
Kılıçdaroğlu: Ayın 24'ünde bir destan yazan istanbul olarak tarihe geçeceksiniz
Ekrem İmamoğlu'ndan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz aldı. CHP lideri, "Diyorlar ki Kılıçdaroğlu nerede? Kılıçdaroğlu İstanbul'un bütün sokaklarında, fakirin fukaranın yanında. Onlara anlatıyorum Ekrem başkan yoksulluğunuzu bitirecek, adalet getirecek, sevgi, huzur getirecek. Sokak sokak geziyorum" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle:
Ayın 23'ünde bir destan yazacağız. Bizim yazacağımız destan sadece İstanbul'u, Türkiye'yi değil dünyayı sarsacaktır. Çünkü biz hak istiyoruz, hukuk istiyoruz, adalet istiyoruz. 
Ekrem başkan İstanbul'a yakışan bir başkan. Başarılara imza atan, kimseyi ötekileştirmeyen, kul hakkı yemeyen, insanları seven, beytülmale el uzatmayan bir başkan. Ekrem başkan 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul'u yönetecek olan başkan. Onu size emanet ediyorum. Diyorlar ki Kılıçdaroğlu nerede? Kılıçdaroğlu İstanbul'un bütün sokaklarında, fakirin fukaranın yanında. Onlara anlatıyorum, 'Ekrem başkan yoksulluğunuzu bitirecek, adalet getirecek' diyorum. Sokak sokak geziyorum. Geçen seçimlerde Ekrem başkana oy vermeyen bir kişiyi bulacak ikna edeceksiniz. Diyeceksiniz ki haksızlık yapıldı, mazbatası alındı, bozulan adalet terazisini biz düzelteceğiz, diyeceksiniz. Ayın 24'ünde bir destan yazan istanbul olarak tarihe geçeceksiniz."
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları