loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün: Pazartesi ve perşembe günleri jandarmaya gidip imza atıyorum, adalet beni mağdur etti

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün: Pazartesi ve perşembe günleri jandarmaya gidip imza atıyorum, adalet beni mağdur etti
Tarih: 20.09.2019 - 12:46
Kategori: Gündem

Ankara'da asker cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün, "Adalet beni de mağdur etti. Pazartesi ve perşembe günleri jandarmaya gidip imza atıyorum. Bu yüzden çalışamıyorum. Hâlâ bir iddianame hazırlanmadı, şaşkınım" dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırı sonrası aradan 153 gün geçmesine rağmen hâlâ iddianame hazırlanmadı.

İddianamenin hazırlanmamasına kendisinin de şaşırdığını söyleyen Sarıgün şöyle konuştu, "Adalet beni de mağdur etti. Pazartesi ve perşembe günleri jandarmaya gidip imza atıyorum. Ankara'dan bir avukat geldi, imza atma işini kaldıracağını söyledi ama daha kaldırılmadı. 12 Eylül 2019'a kadar imza atacağım söylenmişti. Sürem doldu. Şimdi de 22 Ocak'a kadar imza atma zorunluluğu getirildiği söylendi. Beni daha savcılıktan veya başka bir yerden çağırmadılar. Vallaha bilmiyorum niye çağırmadıklarını. Ben de bu duruma şaşırıyorum."

'KÖYDEN 58 KİŞİ HAFTADA İKİ GÜN İMZA VERMEYE GİDİYOR'

Yaşananlardan dolayı pişmanlık duyup duymadığı sorulan Sarıgün, "Pişmanlığım şöyle. Ben mağdur oldum. Çalışmaya gidemiyorum. Pazartesi-perşembe günleri imza olunca bir yere çalışmaya gidemiyorum. Alnımın emeğiyle çalışıp yiyen insanım. Kimseden para istemiyorum ama çalışamadığım için de mağdurum. Savcılıkta verdiğim ifadede pişman olduğumu, üzgün olduğumu belirtip özür de dilemiştim. Yalnız ben değil, köyden 58 kişi haftada iki gün imza vermeye gidiyor. Çubuk'un içinde de aynı durumda olanlar var. Böyle bir olaya sebebiyet verdiğim için bana kızan da var, kızmayan da var. Bazıları ‘Başımıza gelen hep senin yüzünden oldu' diyor. Sohbetlerimizde kimileri de ‘Yapmamalıydın' diyor. Aslında başta bana koruma vurdu. Ben de ona vurdum gözlüğünü kırdım. Korumaya bir daha vurmak istedim. O gözlüğünü almak için eğilince ‘Eyvah' dedim. Kılıçdaroğlu'nu karşımda gördüm. O anda iş işten geçti" dedi.

'BENİM NEYİME GİDİP ONA VURMAK'

Siyasetçi olarak, Kılıçdaroğlu'nu sevip sevmediği sorulan Sarıgün,"Devlet adamı, bir parti lideri. Benim neyime gidip ona vurmak? Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde de oyumu CHP adayına vermiştim. Bir kızgınlık anında vurmuş oldum. Kendisine kastım, garezim yok. Ama biz yanlış yaptık. 'Kılıçdaroğlu'na mektup yaz, özür dile, git elini öp' diyenler de oldu ama ben gitmiyorum, tedbirli davranıyorum. Belki dedim bu taraf öyle diyor, bu taraf böyle diyor, yarın birileri de çıkıp bu işleri parayla yaptığımı söylerler. Nitekim bana para teklif eden de oldu. Ama bu kişi AKP'li mi, CHP'li bilmiyorum. Bir daha da gelmemelerini söyledim" dedi.

'İNEK HIRSIZI OLDUĞUM TAMAMEN UYDURMA'

Sarıgün, inek hırsızı olduğuna ilişkin haberlerin doğru olup olmadığı sorusuna da savcılıktan 'temiz kağıdı' aldığını ve vekalet verdiği iki avukatın bu iddiada bulunanlar hakkında dava açacağı yanıtını verdi.

"İnek hırsızı olduğum tamamen uydurma" diyen Sarıgün, "İftira atanlara da dava açacağım. Yarın gel, savcılık kağıdını sana da vereyim" diye konuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları