loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan Afgan göçüyle ilgili 4 gün arayla farklı açıklamalar yapan Erdoğan'a: Yine mi mal varlığınla tehdit edildin?

Kılıçdaroğlu'ndan Afgan göçüyle ilgili 4 gün arayla farklı açıklamalar yapan Erdoğan'a: Yine mi mal varlığınla tehdit edildin?
Tarih: 16.08.2021 - 09:10
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afgan göçü üzerine 4 arayla farklı açıklamalar yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili Halkım, Selden mağdur olan insanlarımızın yanında olabilmek için belediye başkanlarımızla birlikte bölgedeydik. Maalesef ülkece canımızın derdine düştüğümüz bu günlerde, bir de önümüzde Afganistan ve olası göçler konusu var; ve bunu başka bir zamana öteleme lüksümüz yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın 11 Ağustos'ta yaptığı "Sosyal medyada birilerinin abarttığı şekilde sınırlarımızdan düzensiz göç akını söz konusu değil" açıklamasını paylaşan CHP lideri, " Tüm gelişmeleri sürekli sizlerle paylaşacağımın sözünü vermiştim, öyle de yapmaya devam edeceğim. Erdoğan bugün "Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız" demiş. Erdoğan, sana soruyorum: 2.400 km ötedeki sığınmacı nasıl bizi tehdit ediyor? Hani hükümetin sınırlarımıza hakimdi? Yoksa değil mi? Olmadığını ve kasten oldurmadığını biliyoruz. Çünkü her gün düzensiz yeni sığınmacılarla karşı karşıya kalıyoruz. Sonra da senin anlattıklarınla..." dedi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:
"'Yol geçen hanı' mı Türkiye Erdoğan? Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun. Bunca sığınmacıyı bu topraklar kabul edemez. Kapalı kapılar ardında hangi taahhütlerde bulunduğunu söyle artık millete. Yine mi mal varlığınla tehdit edildin! Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor. Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır. Erdoğan’ın her söylediğini emir komuta zinciri içinde yerine getiriyor, sonra da "en milliyetçi benim" diye geçiniyor. Son olarak MHP’ye gönül vermiş, vatansever insanlarımıza seslenmek istiyorum: Bu olanları ülkemize reva gören MHP yönetimine ses çıkarmayacak mısınız?"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları