loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan aracı firma açıklaması: Önce 'yok' dediler, şimdi 'var' diyorlar

Kılıçdaroğlu'ndan aracı firma açıklaması: Önce 'yok' dediler, şimdi 'var' diyorlar
Tarih: 27.02.2021 - 11:11
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Çin aşısıyla ilgili açıklamalarına sosyal medya hesabından videolu paylaşımla yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği, ''Çin'den gelen 1 milyon doz ücretsiz aşının Keymen şirketi tarafından Devlet Malzeme Ofisi'ne her bir dozu 12 dolardan fatura edilip edilmediği'' sorusuna yanıt vermiş, Koca, ''Ülkeler arası ticari sır olarak kalması gereken bilgilerin ifşa edildiğini görüyoruz. Ülkeler arasında bunun ilişkileri etkileyebileceğini ve ücret ve benzeri noktalarda bunun ticari sır olarak kalmasını sözleşmeye de konduğunu ve bu nedenle de fiyatı özellikle söylememiştim ama şunu ifade etmiştim: Biz aşıyı dünyadaki bütün ülkelerin aldığı fiyattan en ucuza alan ülkeyiz'' açıklamasında bulunmuştu. 

Kılıçdaroğlu, Bakan Koca'nın açıklamasına sosyal medya hesabından videolu paylaşımla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, iktidarın aracı firma ile ilgili önce yok sonra var dediğini belirterek "Bedelsiz gönderilen 1 milyon aşıya, "12 milyon dolar ödedik ama bir sorun neden ödedik" diyorlar. Haklarını yemeyelim, bu sefer akıllanmışlar. Peçeteye yazıp imzalatmak yerine bilgisayar çıktısı almışlar" ifadesini paylaştı. 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları