loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu’ndan 'Gara' sorusu: 'Devlet yıllardır neden bir şey yapmadı?'

Kılıçdaroğlu’ndan 'Gara' sorusu: 'Devlet yıllardır neden bir şey yapmadı?'
Tarih: 16.02.2021 - 11:03
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi kralı için bile yas ilan edildiğini belirterek “13 şehit için neden yas ilan edilmedi? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Sorumlular hesabını vermeli” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı.

Gara’da gerçekleştirilen askeri operasyonda 13 yurttaşın şehit edilmesine çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu’nun “Büyük bir acı yaşıyoruz, 13 vatan evladı için ulusal yas ilan edilmeliydi. Suudi Arabistan kralının vefatının ardından bile yas ilan edilmişti. Bunun için neden yas ilan edilmiyor? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Şimdi bu çıkışı neden yaptılar? Sorumlular bunun hesabını vermeli” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; kurmayların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta söz ettiği ancak açıklamadığı müjdenin Gara operasyonuyla ilgili olduğu iddialarını anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, “Siyasetçinin devlet adamı olup olmadığı burada belli olur. Rahmetli Bülent Ecevit, Apo’nun yakalandığını ve Türkiye’ye getirileceğini Rahşan Hanıma bile söylememişti” ifadelerini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları