loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan Veyis Ateş açıklaması: Ankara’da kimin için istendi bu para?

Kılıçdaroğlu'ndan Veyis Ateş açıklaması: Ankara’da kimin için istendi bu para?
Tarih: 15.06.2021 - 10:59
Kategori: Siyaset

Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş'le ilgili iddiaların ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Veyis Ateş'in SBK Holdin'in firari patronu Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon avro istediğine dair iddiaları değerlendirdi. Savcılara seslenen Kılıçdaroğlu, "Ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız?" sorusunu yöneltti. 

Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım. Sevgili Halkım bunları önlemek için 4 yıl önce #AdaletYürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca euro götürürken halkımız aç kalmasın diye.

Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.

Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. FETÖ borsası ile ne kadar kodaman FETÖ'cü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar. Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları