loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi

Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi
Tarih: 03.02.2021 - 13:52
Kategori: Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaretler ve tehditler yağdıran organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup toplantısında yaptığı konuşmada, 'hukukta reform başlatacağız' diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşünce suçlularını hapse atmaktan vazgeçecek misiniz?" diye sormuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin özellikle salıverilmesini istediği ve infaz düzenlemesiyle tahliye edilen organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı, grup toplantısındaki konuşması sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaretler yağdırmıştı. Çakıcı, tehdit ve hakaretlerini ilerleyen günlerde de sürdürmüş, MHP lideri Bahçeli tepkiler üzerine Çakıcı için 'dava arkadaşım' ifadelerini kullanmıştı. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 18 Kasım 2020'de avukatı Celal Çelik aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Avukat Celal Çelik, Çakıcı hakkında iddianamenin düzenlendiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan avukat Çelik, "Nihayet! Genel Başkanımıza yönelik hakaret ve tehditlerinden ötürü, Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi. Önceden de söylediğimiz gibi mutlaka ceza almasını sağlayacağız" dedi.


Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları