loading
close
SON DAKİKALAR

KİPTAŞ 6. Gayrimenkul Müzayedesi 15 Ekim'de düzenlenecek

KİPTAŞ 6. Gayrimenkul Müzayedesi 15 Ekim'de düzenlenecek
Tarih: 08.10.2021 - 12:18
Kategori: Yerel

KİPTAŞ, yatırımcılara hitap eden, İstanbul’da muhtelif bölgelerde bulunan 48 dükkân, 4 arsa, 36 konut ve 1 çekme karavanı “6. Gayrimenkul Müzayedesi”nde şeffaf koşullarda açık artırma yöntemi ile satışa sunuyor.

Halka açık müzayede, 15 Ekim Cuma günü saat 11.00’de KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda başlayacak ve iki oturum halinde düzenlenecek. Katılımcılar ayrıca www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak açık artırmaya dünyanın her yerinden online olarak teklif verebilecek.

KİPTAŞ PORTFÖYÜNDE BULUNAN GAYRİMENKULLER ALICILARINI BEKLİYOR

Saat 11:00’de gerçekleşecek ilk oturumda 17 Ağustos 2021 tarihinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla hak sahiplerine anahtar teslimi yapılan Locamahal Veliefendi Konutları’ndaki 36 konut satışa sunulacak. Hemen teslim konutlar, 1.581 adet araçlık kapalı otopark, kapalı havuz, fitness salonu, sauna, hamam ve buhar odasından oluşan sosyal tesisin yer aldığı projede bulunuyor.

Aynı gün saat 14:30’de başlayacak 2. oturumda ise KİPTAŞ portföyünde bulunan Bahçeşehir Vaditepe 1. Etap’ta 7 ticari birim, Bahçeşehir Vaditepe Gölevleri’nde 5 ticari birim, Referans Başakşehir Vadi’de 5 ticari birim, Zeytinburnu Sahilpark Evleri’nde 17 ticari birim, Locamahal Veliefendi Konutları’nda 13 ticari birim, Hadımköy 2. Etap’ta 1 ticari bölüm olmak üzere toplam 48 ticari birim ile Başakşehir’de 3, Silivri’de 1 olmak üzere toplam 4 arsa yatırımcılara sunulacak. Ayrıca müzayedede KİPTAŞ bünyesinde bulunan 1 çekme karavan da satışa sunulacak.

YÜKSEK YATIRIM DEĞERİNE SAHİP GAYRİMENKULLER AÇIK ARTIRMAYA ÇIKIYOR

Müzayede kapsamında satışa çıkacak ticari birimlerin fiyatı 180 bin lira (KDV hariç) ile 6 milyon 164 bin lira (KDV hariç) arasında değişirken, konut fiyatları 741 bin 542 lira (KDV dahil) ile 1 milyon 746 bin 492 lira (KDV dahil) arasında satışa çıkacak.

Müzayede kapsamında sunulacak arsaların fiyatı ise 439 Bin 065 lira (KDV hariç) ile 35 milyon lira (KDV hariç) arasında olup, peşin ödeme yöntemi ile müzayede de satılacak. Müzayede portföyünde yer alan çekme karavan ise 60 bin liradan (KDV dahil) açık artırmaya çıkacak ve yine peşin satılacak.

KİPTAŞ 6. GAYRİMENKUL MÜZAYEDESİ’NDE ÖDEME KOLAYLIĞI SUNULUYOR

Müzayedede satılacak dükkân ve konutlara peşin ya da %40’ı peşin, kalan tutar ise satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her altı (6) ayda bir, %9 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay taksitle sahip olmak mümkün.

MÜZAYEDEDEN ELDE EDİLECEK GELİR DÖNÜŞÜM VE SOSYAL KONUT İÇİN KAYNAK OLARAK KULLANILACAK

KİPTAŞ yeni yönetimiyle birlikte şirket tarihinde ilk kez düzenlenen müzayedelerle gayrimenkuller; şeffaf ve rekabetçi koşullarda, halka açık ve online teklif imkânı ile açık artırma usulü ile satışa sunuluyor. 15 Ekim’de 6.’sı yapılacak müzayededen elde edilecek gelir, diğer müzayedelerde olduğu gibi “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri” için kaynak olarak kullanılacak.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları