loading
close
SON DAKİKALAR

Kış turizminin gözde kayak merkezlerinde sezon başladı

Kış turizminin gözde kayak merkezlerinde sezon başladı
Tarih: 17.12.2021 - 14:35
Kategori: Seyahat

Kar yağışlarının başlamasıyla, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinde sezon hazırlıkları tamamlandı. Uludağ, Kartalkaya, Palandöken ve Kartepe kayak merkezlerinde kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti.

Kış turizminin önemli merkezlerinde yoğun kar yağışları sürerken, Uludağ'da kar kalınlığı 40, Kartalkaya’da 45, Kartepe'de 40 ve Palandöken’de 58 santimetreye ulaştı.

Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre,  bu kayak merkezlerinde hava sıcaklıkları -10 dereceye kadar düştü. Ayrıca, kar yağışlarının gelecek Pazartesi gününe kadar devam edeceği belirtildi.

KAYAK SEZONU BAŞLADI

Bununla birlikte, yoğun kar yağışları sonrası, Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde kayak sezonu dün resmi olarak başladı.

Uludağ, Kartalkaya ve Kartepe Kayak Merkezi'nde ise sezon yarın açılıyor.

Diğer taraftan, etkisi uzun bir süre devam edeceği  öngörülen kar yağışlarının kış tatilleri için hareketli bir sezonu da beraberinde getirmesi bekleniyor.

Corona virüs pandemisine rağmen bu yıl özellikle yılbaşı dönemi için kayak merkezlerine yönelik talep patlaması yaşanıyor.

OTELLERİN YÜZDE 70'İ ŞİMDİDEN DOLDU

Yılbaşına sayılı günler kala kayak merkezlerinde bulunan oteller sezon öncesi hazırlıklarını tamamladı. Otellerdeki rezervasyon oranları yüzde 70'lere ulaştı.

 

 

 

Kaynak : NTV Haber

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları