loading
close
SON DAKİKALAR

Kız arkadaşıyla görüşmesine izin vermeyen babayı 'terörist' diye gözaltına aldırdı

Kız arkadaşıyla görüşmesine izin vermeyen babayı 'terörist' diye gözaltına aldırdı
Tarih: 15.06.2018 - 09:04
Kategori: Yaşam

Kız arkadaşıyla görüşmesini yasaklayan sevgilisinin babasını 'terörist' diye polise bildirerek gözaltına aldıran kişi hakkında 7 yıla kadar hapis istendi.

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın aktardığına göre, İstanbul Maltepe’de yaşayan 20 yaşındaki Cemal A., 17 yaşındaki K.D. ile 5 aydır sevgiliydi. İlişkilerindeki en büyük engel genç kızın babasıydı. İddianameye yansıyan bilgilere göre, ilişkiyi onaylamayan 42 yaşındaki baba Mustafa D., sevgililerin görüşmelerini yasakladı. Cemal A. iki farklı e-posta ile babayı 'terör' suçlamasıyla gözaltına aldırdı.

'TAKSİM MEYDANI'NDA BOMBA PATLATACAĞIM'

Cemal A., ilk olarak baba Mustafa D.’nin bilgisayarının IP adresini ve TC kimlik numarasını ele geçirdi. Mustafa D.’nin adına, geçen ocak ayında emniyete 2 farklı e-posta yollayan Cemal A., ilk ihbar mesajında “Taksim Meydanı’nda yüklü bir bomba patlatacağım. Allah şahidimdir ki kalleş Türklerin sonu gelecek. Allah’ın izniyle Maltepe ve çevresini de kana bulayacağım” diye yazdı. 1 hafta sonra emniyete ikinci bir mesaj gönderen Cemal A., bu mesajında ise “Okula yüklü miktarda IŞİD tarafından bomba düzenekleri kurulmuştur. Okulu tahliye etmeniz için 1 saat var” diye, sevgilisinin okulu için asılsız ihbarda bulundu. İhbarla birlikte okul tamamen boşaltıldı, büyük panik yaşandı.

EVİNE BASKIN DÜZENLENDİ, GÖZALTINA ALINDI

Ardı ardına e-posta ile yapılan ihbarları araştıran Terörle Mücadele ekipleri, e-postaları atan kişi olarak görünen Mustafa D.’yi aradı. Telefondaki kişi kendini polis olarak tanıttı ancak Mustafa D. arayanın dolandırıcı olduğunu düşünerek telefonu yüzüne kapattı. Bunun üzerine ekipler, Mustafa D.’nin evine baskın düzenledi. E-postaları kendisinin atmadığı söyleyen Mustafa D., polisleri zor ikna edebildi. Şüphelendiği biri olup olmadığı sorulan adamın aklına ilk olarak kızının ilişkilerine izin vermediği erkek arkadaşı geldi. Mustafa D., “Kızım 20 gün önce evden kaçmıştı. Daha sonra geldi. Kızımla arkadaşlık etmesine onay vermediğim Cemal’den şüpheleniyorum. Benim adıma maili o atmış olabilir” dedi.

'RAHAT BULUŞABİLMEK İÇİN YAPTIM'

Babanın ifadesiyle gözaltına alınan Cemal A., e-postaları kendisinin attığını itiraf etti. Kız arkadaşının babası tarafından dövüldüğünü iddia eden Cemal A., görüşmelerine de izin vermediğini belirterek, “İhbarı onun adını yazarak ben yaptım. Rahat buluşabilmek için yaptım. İhbarım nedeniyle okul da tahliye oldu. Rahatça görüştük. Kübra benimle babasının IP adresini ve TC kimlik numarasını paylaştı. Sevdiğim için yaptım, pişmanım” diye ifade verdi.

Babası ile erkek arkadaşının arasında kalan genç kız ise babasının kolunu sıkması nedeniyle kolunun morardığını ve bunu gören erkek arkadaşının da sinirlenerek, “Baban bu durumun cezasını çekecek” dediğini söyledi. Babasının IP ve TC kimlik numarasını erkek arkadaşına vermediğini de ifade eden Kübra D., “Kendisi aldı. Bilgisayar sistemlerinde iyiydi” diyerek kendini savundu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları