loading
close
SON DAKİKALAR

Köpek parkı hizmete giriyor

Köpek parkı hizmete giriyor
Tarih: 12.02.2012 - 22:50
Kategori: Çevre

Bursa'nın merkez Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan ''Köpek Parkı''nın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde açılacağı bildirildi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaptığı yazılı açıklamada, tüm canlıların yaşama hakkına saygı ilkesiyle hayvanlara yönelik örnek projelere imza attıklarını belirtti.

Yapılan çalışmalar kapsamında Bursa'nın ilk köpek parkını yaptıklarını ifade eden Bozbey, köpeklerin parklara girişinin yasaklanmasının ardından hayvanseverlerin taleplerini dikkate alarak böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

Altınşehir Mahallesi Hipodrom yanında köpekler için özel bir park kurduklarını dile getiren Bozbey, toplam bin 900 metrekarelik alanda yapılan parkta yaya yolu, 3 çeşme, süs havuzu, 2 kum kavuzu, 12 adet köpek oyun ünitesi ve çeşitli bilgilendirme tabelalarının yer aldığını bildirdi.

Evde köpek besleme alışkanlığının yaygın olduğu Nilüfer'de böyle bir parka ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bozbey, şunları kaydetti:

''Parkı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde törenle hizmete açacağız. Bunun dışında Nilüfer'deki diğer parklara ve yürüyüş yollarına da köpek tuvalet aparatları yerleştiriyoruz. Hayvan sahiplerinden tek isteğimiz bu aparatları olması gerektiği gibi kullanmalarıdır. Bu alanların temizliği konusunda sadece belediye değil o alanı kullanan yurttaşlar da sorumludur.''

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları