loading
close
SON DAKİKALAR

Korkut Eken: Kavala'nın şirketini satması için Peker’den yardımcı olmasını istedim

Korkut Eken: Kavala'nın şirketini satması için Peker’den yardımcı olmasını istedim
Tarih: 26.11.2021 - 14:24
Kategori: Gündem

Sedat Peker’in iş insanı Osman Kavala’nın yazılım şirketini Amerikalılara satacakken araya girip 1/4 fiyatına Türkiye’de kalmasını sağladığını açıklamasının ardından gözler, aracılık ettiği için 200 bin dolar aldığı belirtilen Korkut Eken’e çevrilmişti. Eken iddiayı doğruladı. ...

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in iddialarının odağındaki isimlerden Emekli Yarbay, eski MİT Yöneticisi Korkut Eken, hakkındaki iddialara yönelik konuştu.

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın sorularını yanıtlatan Eken, iş insanı Osman Kavala’nın savaş uçakları yazılımı yapan firmasını Türkiye’deki bir yerli firmaya satması konusunda Sedat Peker’den yardımcı olmasını istediğini belirterek, hakkındaki iddiaları kısmen doğruladı.

‘ONUN LEHİNE OLMASI İÇİN KONUŞTUĞUM DOĞRU’

Eken, Kavala’nın şirketine yönelik hakkındaki iddia üzerine, Sedat Peker’den söz konusu firmanın satımı konusunda aracı olmasını istediğini doğruladı ve şöyle konuştu: “Üzerinden çok zaman geçti, tam hatırlamıyorum. Sanırım Mices diye bir şirket vardı. Onun lehine olması için konuştuğum doğru.Osman Kavala’yı o dönem Sedat Peker tanıyordu. Bu konuda yardımcı olmasını istedim.”

“PARA ALMADIM, İFTİRA”

Eken, “Peki, bunun karşılığında 200 bin Dolar aldınız mı” sorusuna ise “Tamamen iftira. Para pul almadım. Böyle bir şey mevzu bahis değil” yanıtını verdi. Eken, Türk şirketin başında “çok değerli” mühendisler olduğu için böyle bir şeyi istediğini de sözlerine ekledi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları