loading
close
SON DAKİKALAR

Kozan'da Araştırma Gezisi

Kozan'da Araştırma Gezisi
Tarih: 12.02.2012 - 22:23
Kategori: Seyahat

ÇÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile Ziraat Fakültesi'nden bir grup akademisyen ve öğrenci gurubunun Kozan'a araştırma gezisi düzenlediği bildirildi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile Ziraat Fakültesi'nden bir grup akademisyen ve öğrenci gurubunun arazi kullanım planlaması çalışması kapsamında Kozan'a araştırma gezisi düzenlediği bildirildi. 

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, ÇÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile Ziraat Fakültesi'nde görevli 4 akademisyen ile 28 öğrencinin arazi kullanım planlaması çalışmaları kapsamında ilçeye araştırma gezisi düzenledikleri, kaymakamlık, belediye ve orman işletmesini de ziyaret ettikleri belirtildi. 

Prof. Dr. Mustafa Yücel, Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Araştırma Görevlileri Cenk Dönmez ve Aysel Güzelmansur ile öğrencilerin katıldığı geziye Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Mimar Yaşar Gök de eşlik etti. 

Açıklamada, gurubun, Kozan Kalesi, Manastır, Yaverin Konağı, Hoşkadem Camisi, Eski Kozan Çarşısı ve Dağılcak piknik alanı ile yakındaki birkaç köyü gezerek incelediği, Kozan'daki arazi kullanım durumunu tespit ederek, ilçedeki arazi varlığı ile kullanımı arasındaki çelişkileri ortaya koymayı amaçladığı ifade edildi

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları