loading
close
SON DAKİKALAR

Kulakta bölgesinde çıkan sivilceler için uygulanan doğal yöntemler nelerdir?

Kulakta bölgesinde çıkan sivilceler için uygulanan doğal yöntemler nelerdir?
Tarih: 06.01.2024 - 13:14
Kategori: Sağlık, Yaşam

Öncelikle konun uzmanı bir doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Peki, kulakta çıkan sivilceler için doğal yöntemler nelerdir? İşte kulakta çıkan sivilceler için doğal yöntemler.

En sık karşılaşılan cilt problemlerinden bir olan sivilce sorunu, sadece yüz, sırt ve omuz bölgesinde değil; kulak, kulak kanalı, kulak kıkırdağı ve kulak arkasında da çıkabilir. Sivilce çıkmasının tek bir sebebi olmadığı gibi birden çok sebebi de olabilir. Kulakta çıkan sivilceler; hijyen eksikliği, şapka veya kask takma, kulağa kum girmesi, aşırı stres ve kulak deldirme gibi birçok sebepten meydana gelebilir.

Peki, kulakta çıkan sivilceler için doğal yöntemler nelerdir? İşte kulakta çıkan sivilceler için doğal yöntemler...

ELMA SİRKESİ

MALZEMELER:
- 1 tatlı kaşığı elma sirkesi,
- 1 çay kaşığı su

UYGULANIŞI:
Elma sirkesi ve suyu karıştırın, ardından bir pamuğu bu karışıma batırın ve kulağınızda sivilce çıkan yerin üzerine uygulayın. Elma sirkesi, anti bakteriyel özelliği ile bakterileri öldürür ve tıkalı gözeneklerin açılmasını sağlar. 10-15 dakika kadar pamuğu sivilcenin üstünde beklettikten sonra, ıslak bir pamuk yardımıyla bölgeyi iyice temizleyin. En iyi sonucu almak için, bu karışımı günde 2-3 kez tekrarlayın.

ZERDEÇAL VE BAL

MALZEMELER:
- 1 çay kaşığı zerdeçal,
- 1 çay kaşığı bal

UYGULANIŞI:
Bir kabın içinde zerdeçal ve balı karıştırın. Bu karışımı doğrudan sivilce üzerine uygulayın ve bir gece bekletin. Ertesi gün soğuk su ile bölgeyi durulayın.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları