loading
close
SON DAKİKALAR

Lütfü Savaş; Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kalesidir!

Lütfü Savaş; Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kalesidir!
Tarih: 30.06.2023 - 20:08
Kategori: Yerel

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda İskenderun’un İl yapılmak istendiği sorusu üzerine “Hatay’ın önemi ortadadır. Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kalesidir!” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, özel bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu oldu. HBB Başkanı Savaş katıldığı programda Hatay’da son durum ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Program sunucusunun İskenderun’un il yapılmak istenmesine ilişkin sorusunu yanıtlayan Savaş, “Cumhuriyetin yüzüncü yılına, yüz il yakışır” söylemlerine cevap olarak; “Türkiye’ye önce bağımsız olmak yakışır, bütün olmak yakışır. Sonra ekonomik olarak müreffeh, zengin bir ülke olması yakışır.” dedi.

Lütfü Savaş; "Başta Hatay olmak üzere depremden etkilenen illerde vatandaşlarımıza ağır yük olan su faturaları ile ilgili yasal düzenleme yapılması için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına başvuruda bulunduk. Mevcut yasalara göre maalesef su faturalarını tahakkuk etmek zorundayız. TBMM’de ivedilikle yapılacak bir yasal düzenleme ile hem bizim hem de vatandaşlarımızın bu sorunu acilen çözülmelidir."

 
Son dönemlerde İskenderun'un İl olması konusundaki görüşlerimiz sıkça soruluyor. Hatay’ı, Antakya ve İskenderun olarak ikiye bölerseniz; ekonomik, demografik ve daha birçok konuda çok önemli handikaplar oluşur. Bizim tavrımız net, Hatay'ın ikiye bölünmesine karşı çıkarız.
 

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları