loading
close
SON DAKİKALAR

Mansur Yavaş; 'Kimseye sormadan ANKAPARK’a ödediğimiz vergilerden 801 milyon dolar harcadılar; bir enkaz teslim aldık ne olacağına birlikte karar vereceğiz'

Mansur Yavaş; 'Kimseye sormadan ANKAPARK’a ödediğimiz vergilerden 801 milyon dolar harcadılar; bir enkaz teslim aldık ne olacağına birlikte karar vereceğiz'
Tarih: 24.07.2022 - 13:42
Kategori: Yerel

ABB Başkanı Mansur Yavaş, 3 yıllık hukuki mücadelenin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme kararıyla ABB’ye devredilen ANKAPARK’ın geleceğini düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında Başkentlilerin belirleyeceğini açıkladı.

Bu sözünü tutan Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Başkentlilerden “forms.ankara.bel.tr/ankapark” adresi üzerinden öneri formunu doldurarak ANKAPARK’ın geleceğine karar vermelerini istedi. Yavaş, “ANKAPARK’a yatırılan 801 milyon dolarda Ankaralıların dişinden tırnağından artırıp ödediği vergilerin, tertemiz alın terinin hakkı var. İşte bu yüzden şeffaf olacağız, hesap vereceğiz, ANKAPARK’ın geleceğine birlikte karar vereceğiz” dedi.

Kent yönetiminde şeffaflık ilkesini benimseyerek katılımcı demokrasi uygulamalarıyla diğer belediyelere örnek olmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKAPARK için de “ortak aklı” devreye soktu.

Başkentte 3 yıllık hukuki mücadelenin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme kararıyla ABB’ye devredilen ANKAPARK’ın geleceğini düzenleyecekleri anketle Ankaralıların belirleyeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu sözünü de tuttu.

ANKET ÖNERİ FORMU AÇILDI

Anket öneri formunun ‘forms.ankara.bel.tr/ankapark’ adresi üzerinden açıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Belediyemize teslimi gerçekleşen ANKAPARK’ın hasar tespit çalışmaları ile birlikte değerlendirmeler yapılacaktır. Siz Ankaralılar olarak ANKAPARK alanın nasıl değerlendirilmesini istersiniz?” paylaşımında bulundu.

“Sizce ANKAPARK ne olmalı?” sorusunun yer aldığı formu doldurarak ANKAPARK’ın geleceğine yönelik kararı Başkentlilere bıraktıklarını belirten Yavaş, “ANKAPARK’a yatırılan 801 milyon dolarda Ankaralıların dişinden tırnağından artırıp ödediği vergilerin, tertemiz alın terinin hakkı var. İşte bu yüzden şeffaf olacağız, hesap vereceğiz, ANKAPARK’ın geleceğine birlikte karar vereceğiz” sözleriyle paylaşımına not düştü.

ANKAPARK'IN TESPİT EDİLEBİLEN MALİYETİ, ABB resmi internet sitesinde, 3 Şubat 2022 tarihinde kalem kalem açıklanmıştır.

ANKAPARK'ın Maliyeti: 801 milyon 288 bin 824 Dolar

Süreci şeffaf bir şekilde halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

ANKAPARK MALİYET LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN!

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları