loading
close
Dolar: 5,75 TL
Euro: 6,55 TL
Sterlin: 7,35 TL
SON DAKİKALAR

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü 'sehven' kapatılmış!

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü 'sehven' kapatılmış!
Tarih: 08.06.2018 - 13:28
Kategori: Eğitim

Geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nün kapatıldığı duyurulmuştu. Marmara Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, YÖK'ün bölümü 'sehven' kapattığı ortaya çıktı.

Marmara Üniversitesi'nden konuya ilişkin bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Müzik Bölümüne mekân problemleri (fiziki koşullar) nedeniyle 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımının durdurulması amacıyla Yükseköğretim Kuruluna iletilen talebimiz, Yükseköğretim Kurulu tarafından sehven “kapatılması” şeklinde algılanmış ve Yükseköğretim Yürütme Kurulunca 18.04.2018 tarihinde bu yönde alınan karar tarafımıza bildirilmiştir.

Yapılan görüşmeler sonucunda daha önce alınmış olan bu karar, Yükseköğretim Yürütme Kurulu 16.05.2018 tarihinde aldığı bir karar ile düzeltmiştir. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümüne, anılan mücbir sebepler dolayısıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınamayacaktır. Ancak, alt yapı sorunlarının çözüme kavuşturulmasını müteakiben, sonraki senelerde öğrenci alımı yapılacaktır."

 

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları