loading
close
SON DAKİKALAR

MEB’in ‘Hafız’ arayışı

MEB’in ‘Hafız’ arayışı
Tarih: 24.12.2019 - 14:29
Kategori: Eğitim

İmam hatiplerden sorumlu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, bu okullardaki başarısızlığın ortadan kaldırılması ve öğretmen niteliğinin artırılması yerine “yetenek” tanımına yeni bir boyut kazandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgilerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden “hafız öğretmenlerin” belgelerini istedi. Bakanlık, taşra teşkilatından hızla hafız öğretmenlerin tespit edilerek MEBBİS e-personel sistemine işlenmesi talimatı verdi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzalı ve 13 Aralık tarihli “Hafız Öğretmenlerin Hafızlık Belgeleri” başlıklı yazıda, MEB’in “yetenek” tanımı da gözler önüne serildi.

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre; Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mesleki yeterliliğe sahip ve farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgisine ihtiyaç duyulduğu” vurguladı. Bu kapsamda MEB Personel Genel Müdürlüğü’nden Kuran’ı bütünüyle ezbere bilen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) bünyesinde ayrı bir bölüm açılması talebi olduğu aktarıldı.

‘HIZLA TAMAMLAYIN’
Personel Genel Müdürlüğü’nün de bakanlığın e-personel bölümünde hafızlık için “Mesleki Belge/Sertifika Bilgileri” ekranı açıldığını belirten yazıda, hafız öğretmenlerin hafızlık belgelerinin sisteme işlenmesi talimatı verildi. Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara ve öğretmenlere duyurulan yazıda Genel Müdür Yılmaz, “Söz konusu belgelerin e-personel modülüne giriş işlemlerinin başlandığına dair öğretmenlere duyuru yapılması ve belge giriş işlemlerinin azami sürede tamamlanması”nı istedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları