loading
close
SON DAKİKALAR

Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerden Kazakistan’da yaşanan olaylara ilgili ortak açıklama

Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerden Kazakistan’da yaşanan olaylara ilgili ortak açıklama
Tarih: 13.01.2022 - 11:48
Kategori: Gündem

TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerin Kazakistan’da yaşanan olaylara ilişkin ortak açıklaması okundu.

Açıklamada, "Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz. Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan’ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan’ın, bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir" denildi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Kazakistan’da yaşanan olaylar hakkında Meclis’te grubu bulunan siyasi partiler tarafından kabul edilerek okutulan ortak açıklama şöyle:

"KAZAKİSTAN YÖNETİMİNİN REFORM GÜNDEMİNİ DESTEKLİYORUZ"

“Kardeş Kazakistan’da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz. Kazakistan’ın istikrar ve huzuru, bizler için ülkemizin barış ve huzuru kadar önemlidir. Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu sayesinde olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Olaylarda vefat eden Kazak kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. İnsan hayatını tehlikeye atan, kamu düzenini bozan ve mala zarar veren şiddet eylemlerini kınıyoruz. Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz. Gazi Meclis’imiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır. Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan’ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan’ın, bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir.”

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları