loading
close
SON DAKİKALAR

Mehmet Balık; 'Kamu idarelerinin banka promosyon anlaşmaları bankaların inisiyatifine bırakmadan ortak şartlara bağlamalı'

Mehmet Balık; 'Kamu idarelerinin banka promosyon anlaşmaları bankaların inisiyatifine bırakmadan ortak şartlara bağlamalı'
Tarih: 11.08.2022 - 08:54
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık; Kamu çalışanları ve emeklilere verilen banka promosyonları yeni süreçte imzalanan en yüksek promosyon oranı temel baz alınarak aradaki farklar kamu çalışanlarına ödenmelidir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık www.istanbulgercegi.com'a yaptığı açıklamada, enflasyonun ne kadar arttığını banka promasyonlarının artışında net olarak göründüğünü ve Geçmiş dönemde imzalanan sözleşmelerin feshi veya yeniden düzenlenmesi gerektiğini iddia etti.

Mehmet Balık açıklamasında; 

"Banka Promosyonlarında Adalet Esas Alınmalıdır. Banka promosyon sözleşmeleri uzun süreleri kapsayacak şekilde hesaplanması yaşanan yüksek enflasyon sürecinde hak kayıplarına sebep olmaktadır. Geçmiş dönemde imzalanan sözleşmelerin feshi veya yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

Yaşadığımız ekonomik krize rağmen bankalar bu süreçte hiç etkilenmemiş, hatta yıllık karları beş katına kadar artmıştır

Ocak ayından önce yapılan banka promosyon anlaşmalarında iki üç bin lira gibi düşük rakamlarla ve uzun süreleri kapsayacak şekilde imzalanan sözleşmeler, bugün yaşanan yüksek enflasyon ortamında bir değeri kalmamıştır. Kamu idarelerinin banka promosyon anlaşmalarını bankaların inisiyatifine bırakmadan ortak şartlara bağlamalıdır.

Yurdumuzun her köşesinde yurttaşlara aynı hizmeti veren kamu çalışanlarına adaletsizlik yapılmadan eski sözleşmeler feshedilmeli maaş oranları esas alınacak şekilde ve ekonomik şartlar göz önünde bulundurarak yeniden sözleşme yapılmalıdır.

Kamu çalışanları ve emeklilere verilen banka promosyonları yeni süreçte imzalanan en yüksek promosyon oranı temel baz alınarak aradaki farklar kamu çalışanlarına ödenmelidir." dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları