loading
close
SON DAKİKALAR

Melih Bulu, İletişim Fakültesi'ne de dekan olarak atanmış

Melih Bulu, İletişim Fakültesi'ne de dekan olarak atanmış
Tarih: 20.04.2021 - 17:15
Kategori: Gündem

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'nun yeni kurulan İletişim Fakültesi'ne dekan olarak atandığı ortaya çıktı.

AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına tepkiler sürerken Bulu'nun şubat ayında kararnameyle kurulan İletişim Fakültesi'ne dekan olarak atandığı ortaya çıktı.

AKP'li Cumhubraşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'li Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atamış, öğrenciler üniversitede 'kayyum rektör istemiyoruz' diyerek eylemler gerçekleştirmişlerdi. Yüzlerce öğrenci gözaltına alınırken 9 öğrenci de tutuklanmış, tutuklu öğrenciler daha sonra tahliye edilmişlerdi.

Öğrencilerle birlikte atama rektöre karşı tepkisini gösteren Boğaziçili akademisyenler de tepkilerini 4 aydır her gün sırtlalrını rektörlüğe dönerek gösteriyorlar. 

Melih Bulu, uzun süre kendisiyle çalışacak akademisyen bulamazken 6 Şubat'ta Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İletişim ve Hukuk fakülteleri kurulmuş, 2 fakültenin kurulması bu fakülteler üzerinden kadrolaşma çalışması olarak yorumlanmıştı. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri de Erdoğan'a yazdıkları 'açık mektup'ta "Bir Cuma günü bir gece yarısı kararıyla daha; hocası, öğrencisi, emekçisi tüm kurumu sindirmek adına fakülteler açıyor, dekanlar atıyorsunuz. Üniversitemizi kendi siyasi militanlarınızla doldurma çabanız, içine düştüğünüz siyasi krizin göstergesidir" ifadelerini kullanmışlardı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları